Marcin Horała: kto zdecydował, że nie sięgnięto po leżące w kieszeniach różnych mafii i oszustów podatkowych miliardy?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 09:33
– Przedmiotem zainteresowania komisji ds. VAT będzie kierownictwo resortu finansów i służb skarbowych – zapowiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Horała, kandydat na szefa wspomnianej komisji, poseł PiS.
Audio
  • Marcin Horała: kto zdecydował, że nie sięgnięto po leżące w kieszeniach różnych mafii i oszustów podatkowych miliardy? (Salon polityczny Trójki)

Marcin Horała tłumaczył w radiowej Trójce, że powołanie komisji i rozpoczęcie przez nią prac wymaga dwóch uchwał w Sejmie: o utworzeniu komisji i powołaniu składu osobowego.

Mówił, że działania PiS w sprawie poprawienia ściągalności VAT są zauważane w całej Unii Europejskiej. Oskarżał przy tym poprzednie władze o liczne w tej sprawie zaniedbania.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jeżeli nałożymy dynamikę luki VAT na zmianę rządów, to ona za poprzedniego rządu PiS malała, za PO raptownie wzrosła i była bardzo wysoka, a teraz za rządów PiS znów maleje. Bardzo mi przykro, ale taki jest fakt – oceniał Marcin Horała. Zaprosił przy tym do komisji przedstawicieli PO i wyjaśnił, że warunkiem jest, by takie osoby nie były związane w mijających kadencjach z ministerstwem finansów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marcin Horała (kandydat na szefa komisji ds. VAT, poseł PiS)
Data emisji: 11.04.2018
Godzina emisji: 8.15

pp/kw

Zobacz także

Czytaj także

Jest projekt uchwały PiS o powołaniu komisji śledczej ds. VAT

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:05
Zgodnie z projektem uchwały Prawa i Sprawiedliwości ws. powołania komisji śledczej ds. nieprawidłowości wokół VAT, komisja będzie liczyć dziewięciu członków i zbada działania instytucji państwowych w okresie od grudnia 2007 do listopada 2015. – Kwestia luki podatkowej jest poważna i wymaga wyjaśnienia – komentował w Polskim Radiu 24 Radosław Piekarz, ekspert ds. podatków i finansów publicznych z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MF: luka podatkowa coraz mniejsza

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 13:41
W 2017 r. luka w VAT istotnie zmniejszyła się do ok. 14 proc. potencjalnych wpływów z tego podatku, podczas gdy rok wcześniej wynosiła 20 proc., a w 2015 r. - 23,9 proc. - wynika z informacji resortu finansów przekazanej posłom.
rozwiń zwiń