Eugeniusz Kłopotek

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 08:13
"Na pewno nie poprzemy wniosku PiS-u, nie poprzemy projektu SLD. Możemy tylko rozważać poparcie projektu Platformy Obywatelskiej, w końcu jesteśmy w koalicji"
Audio

Tak Eugeniusz Kłopotek odpowiada na pytanie, co zrobią ludowcy w głosowaniu nad powołaniem hazardowej komisji śledczej.

Polityk PSL wskazywał jednak, że według niego - we wniosku PO znalazł się zbyt szeroki okres, który mają prześwietlić posłowie. "W ramach kompromisu zgadzamy się na ten okres od 2002 do 2009. Tyle tylko, że zaczynamy od 2009, od ostatnich wydarzeń. Jeżeli będzie potrzeba sięgania wstecz, to będziemy sięgać. Ale nie możemy zacząć od 2002, bo jak zaczniemy od 2002, to my nie skończymy do końca tej kadencji" - przekonywał Eugeniusz Kłopotek.

Nasz gość komentował też słowa posła Mirosława Sekuły (PO), typowanego na szefa hazardowej komisji śledczej. Eugeniusz Kłopotek przyznał: "Rzeczywiście mnie to trochę zmroziło i pomyślałem sobie - Mirek, poczekaj. No już dałeś pierwszy wist nieciekawy, bo może się zdarzyć, że dla wyjaśnienia dogłębnego i dostatecznego być może taka konfrontacja będzie konieczną, i wtedy co?"

Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy. Marcin Zaborski.

 

Czytaj także

Kłopotek o polskiej polityce

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2010 08:38
Polska elita powinna po katastrofie pod Smoleńskiem poprawić jakość życia politycznego. Taką opinię wyraził poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusz Kłopotek, który dodał, że nie można też zapomnieć tych, którzy zginęli w katastrofie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugeniusz Kłopotek, PSL

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2009 08:13
Ja dzisiaj mówię wprost: problem ze sobą ma sama Platforma. Bo jak dalej można funkcjonować z partnerem, który jest zupełnie nieprzewidywalny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugeniusz Kłopotek (PSL)

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 08:13
"My mamy raczej polityczną grubą skórę, natomiast jesteśmy trochę poirytowani, że to jest kolejna taka niespodziewana zagrywka, wist Platformy, czy pana premiera. I czas by było te wzajemne relacje i transmisję, o czym ja od dawna mówię, poprawić".
rozwiń zwiń