X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Karczewski ws. burmistrza Jersey City: wciąż brakuje słowa "przepraszam"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 09:10
– To były bardzo ciężkie oskarżenia. Dobrze, że Steven Fulop się z nich wycofuje, ale wciąż brakuje słowa "przepraszam" – mówił w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski o słowach burmistrza Jersey City (Salon polityczny Trójki)

Na początku maja we wpisie na Twitterze Steven Fulop negatywnie wypowiedział się o Stanisławie Karczewskim po tym, jak marszałek Senatu skrytykował pierwotne plany władz Jersey City dotyczące usunięcia Pomnika Katyńskiego z jego dotychczasowej lokalizacji.

"To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Mogę jedynie powiedzieć, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć" – napisał burmistrz Jersey City.

W poniedziałkowym oświadczeniu Steven Fulop wyraził żal z powodu swojego wpisu.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Stanisław Karczewski uważa, że komentarz burmistrza Jersey Cit to był "kaliber ciężkich słów i oskarżeń, wręcz rasitowskich". Jak mówił gość Trójki, bardzo dobrze, że Steven Fulop się z nich wycofuje, ale wciąż brakuje słowa "przepraszam". Na pytanie, czy spotka się z nim osobiście, odpowiedział: "pomyślę, zobaczymy".

– Nie miałem do tej pory zwyczaju przyjmowania burmistrzów. Zobaczymy co dalej wydarzy się w tym temacie. Dla nas najważniejszy jest Pomnik Katyński. Cieszę się, że w jego sprawie zjednoczyła się Polonia, która mówiła tu jednym głosem – podkreślił marszałek Senatu.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której Stanisław Karczewski mówił również o proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)
Data emisji: 16.05.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/ml

Czytaj także

Jarosław Sellin o burmistrzu Jersey City: wykazał się pewną ignorancją historyczną

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 21:56
- Niech burmistrz Fulop przyjedzie i się douczy po prostu, bo on się kierował też najwyraźniej pewną ignorancją historyczną - mówił wiceszef MKiDN Jarosław Sellin komentując zapowiedź odwiedzenia w czerwcu Polski przez burmistrza Jersey City Stevena Fulopa.
rozwiń zwiń