X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: obecna ordynacja do europarlamentu to jest taki "potworek"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 09:33
– Obecna ordynacja to jest taki "potworek" wymyślony na potrzeby jakichś małych partii w 2004 roku i sprawiający, że to jest najbardziej skomplikowana ordynacja z wszystkich ordynacji w Polsce. My wprowadzamy zasady dokładnie takie, jakie obowiązują do sejmu i senatu – mówił na antenie radiowej Trójki Adam Bielan, wicemarszałek senatu. 
Audio
  • Adam Bielan stwierdził, że zmiana ordynacji idzie w kierunku jednomandatowych okręgów wyborczych (Salon polityczny Trójki)

Sejm uchwalił w piątek ustawę dot. zmian w ordynacji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którą każdy okręg wyborczy ma mieć przypisaną konkretną liczbę – co najmniej trzech – posłów wybieranych do europarlamentu. Projekt poparły również senackie komisje, czeka na głosowanie w wyższej izbie. 

– Obecna ordynacja to jest taki "potworek" wymyślony na potrzeby jakichś małych partii w 2004 roku i sprawiający, że to jest najbardziej skomplikowana ordynacja z wszystkich ordynacji w Polsce. My wprowadzamy zasady dokładnie takie, jakie obowiązują do sejmu i senatu – podkreślił Bielan.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

Prowadząca spytała czy chodzi o "elimanację Kukiza". – Nie chodzi o eliminację nikogo, bo Kukiz’15 ma takie samo prawo do wystawiania kandydatów i zdobycia dobrego wyniku jak inni. Akurat ugrupowanie Kukiza powinno cenić sobie zmniejszenie liczby kandydatów w okręgu, bo w tej chwili mamy w jednym okręgu 51 kandydatów, teraz będziemy mieć od 3 do 6. Zbliżamy się do tego ideału Pawła Kukiza, czyli jednomandatowych okręgów, które już zresztą obowiązują w senacie – zaznaczył wicemarszałek senatu.

– Zresztą nikt z ugrupowania Kukiz’15 nie znalazł się w senacie. Przepraszam za złośliwość, ale takie są konsekwencje wprowadzenia okręgów jednomandatowych – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek senatu)
Data emisji: 26.07.2018
Godzina emisji: 8.14

dcz/ml