Paweł Soloch: Polska jest gotowa na stałe bazy NATO, decyzji można oczekiwać wiosną

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:03
– Moim zdaniem Polska jest przygotowana na to, żeby na terenie naszego kraju stacjonowały na stałe wojska amerykańskie – powiedział na antenie Trójki Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Paweł Soloch: sprawa stałych baz NATO w Polsce nabrała tempa (Salon polityczny Trójki)

Paweł Soloch mówił o temacie stałych baz NATO w Polsce w kontekście niedawnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą USA Donaldem Trumpem. W Stanach Zjednoczonych pojawiły się sygnały, że Polska nie jest na to gotowa. Jednym z przytaczanych powodów ma być nieodpowiedni teren inwestycji. Zdaniem szefa BBN omawiane są "kwestie techniczne" dotyczące baz, a Polska "jest przygotowana na to, żeby taki obiekt tu był. Kluczem są decyzje polityczne".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Terminem podjęcia decyzji w sprawie stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce ma być wiosna przyszłego roku. – To jest związane z oczekiwaniem na raport Kongresu, który ma być gotowy do marca przyszłego roku i można się spodziewać, że mniej więcej w tym terminie będziemy znali więcej konkretów odnośnie ewentualnej bazy w naszym kraju – wyjaśnił Paweł Soloch.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego)
Data emisji: 21.09.2018
Godzina emisji: 8.15

msze/ml