X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Soloch: Polska jest gotowa na stałe bazy NATO, decyzji można oczekiwać wiosną

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:03
– Moim zdaniem Polska jest przygotowana na to, żeby na terenie naszego kraju stacjonowały na stałe wojska amerykańskie – powiedział na antenie Trójki Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Paweł Soloch: sprawa stałych baz NATO w Polsce nabrała tempa (Salon polityczny Trójki)

Paweł Soloch mówił o temacie stałych baz NATO w Polsce w kontekście niedawnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą USA Donaldem Trumpem. W Stanach Zjednoczonych pojawiły się sygnały, że Polska nie jest na to gotowa. Jednym z przytaczanych powodów ma być nieodpowiedni teren inwestycji. Zdaniem szefa BBN omawiane są "kwestie techniczne" dotyczące baz, a Polska "jest przygotowana na to, żeby taki obiekt tu był. Kluczem są decyzje polityczne".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Terminem podjęcia decyzji w sprawie stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce ma być wiosna przyszłego roku. – To jest związane z oczekiwaniem na raport Kongresu, który ma być gotowy do marca przyszłego roku i można się spodziewać, że mniej więcej w tym terminie będziemy znali więcej konkretów odnośnie ewentualnej bazy w naszym kraju – wyjaśnił Paweł Soloch.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego)
Data emisji: 21.09.2018
Godzina emisji: 8.15

msze/ml