Michał Dworczyk: w taśmach z udziałem Mateusza Morawieckiego nie ma nic zdrożnego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 08:41
– W taśmach z udziałem Mateusza Morawieckiego nie ma nic zdrożnego. Premier niczego nie załatwiał – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Michał Dworczyk, szef KPRM. 
Audio
  • Michał Dworczyk, szef KPRM, o nowych taśmach (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Michał Dworczyk, szef KPRM, o nowych taśmach (Salon polityczny Trójki)

Ujawniane są kolejne taśmy z rozmów w restauracji "Sowa i Przyjaciele" z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. O tej sprawie mówił w w "Salonie politycznym Trójki" Michał Dworczyk, szef KPRM. 

– W taśmach opublikowanych przez portal Onet nie ma nic nowego i nic kompromitującego. Mamy natomiast do czynienia z sytuacją, w której Platforma Obywatelska próbuje aferę taśmową przyklejać do premiera Morawieckiego. Tymczasem ta sprawa była kwintesencją rządów PO-PSL – komentował Dworczyk. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Na pytanie o wątek związany z propozycją Morawieckiego jako szefa banku, pomocy finansowej Aleksandrowi Gradowi czy załatwienia pracy synowi Ryszarda Czarneckiego, Dworczyk odpowiedział, że obecny premier "niczego nie załatwiał". – Rozmawiał tylko ze swoim znajomym, u którego pracował przez jakiś czas Przemysław Czarnecki i nie ma w tym nic zdrożnego – stwierdził Dworczyk. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 5.10.2018
Godzina emisji: 8.14

kad/kw

Czytaj także

"Rostowski pokazał, że komisja ds. Amber Gold jest absurdalna"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 09:27
– Nie dość, że komisja nie ma pomysłu na to, co robić, to jeszcze zapraszanie byłych polityków czy byłych urzędników poprzednich rządów, tylko dlatego, że są z PO, jest po to, żeby zrobić z tego jakąś polityczną hucpę. Jest to po prostu śmieszne – mówił na antenie radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. 
rozwiń zwiń