X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: mamy projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Trwają nad nim obecnie dyskusje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 08:57
– Urzędnicy warszawskiego ratusza pod wodzą Hanny Gronkiewicz-Waltz brutalnie łamali obowiązujące prawo i dopuszczali się przestępstw – powiedział Jacek Sasin na antenie Trójki, komentując temat afery reprywatyzacyjnej.
Audio
  • Jacek Sasin o ustawie reprywatyzacyjnej: musimy do tego podejść z rozwagą (Salon polityczny Trójki)

Po aferze reprywatyzacyjnej pojawiają się pytania o dużą ustawę, która miałaby przeciwdziałać podobnym przypadkom w przyszłości. Jacek Sasin stwierdził, że "sprawa nie jest prosta". – Mówimy o ogromnych pieniądzach, które musiałoby dzisiaj państwo wyłożyć, aby roszczenia prywatyzacyjne zaspokoić – powiedział. 

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dodał, że projekt takiej ustawy "jest gotowy", ale na jego temat wciąż trwają rozmowy. Miałby on być "do udźwignięcia" od strony finansowej, ale dlatego, że "zawęża krąg osób, które mogłyby się starać o zwrot mienia". – Zawęża tylko do obywateli polskich i tylko i wyłącznie do spadkobierców w bardzo prostej linii – powiedział Jacek Sasin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Beaty Michniewicz skomentował również słowa Donalda Tuska, który wezwał do "politycznego pojednania" przed Świętem Niepodległości. Jacek Sasin powiedział, że 1 września na Westerplatte "Mateusz Morawiecki jako pierwszy sformułował takie wezwanie", ale ten apel "został odrzucony przez kolegów politycznych Donalda Tuska".

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów stwierdził, że "poznaliśmy Donalda Tuska za dobrze" i "nie wierzy w jego szczerość". – Jeśli traktować to poważnie, to jest to apel do jego zaplecza politycznego – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 8.10.2018
Godzina emisji: 8.14

msze/ml

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. "Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 11:23
W tym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że nie może ocenić kompetencji ani komisji reprywatyzacyjnej ani warszawskiego ratusza. Hanna Gronkiewicz-Waltz została uznana za organ i nie będzie stawiała się na kolejnych posiedzeniach komisji. Sprawę skomentowali goście "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o sprawie Smogorzewskiego: pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 08:11
- Ta sprawa ma również wymiar ogólnopolski, bo pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej, która ma usta pełne frazesów o walce o prawa kobiet, a z drugiej strony, jeśli jej przedstawiciel się tak zachowuje, nie potrafi jednoznacznie go odrzucić - mówił na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń