X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Czaputowicz: społeczeństwo polskie wie o tym, że rządy PiS są skuteczne

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 09:00
– Niektóre elity na Zachodzie uważają, że demokracja jest wtedy, gdy ludzie wybierają władze pasujące tym elitom - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.
Audio
  • Szef MSZ Jacek Czaputowicz mówi o stanie demokracji w Polsce (Salon polityczny Trójki)

Polska spada w rankingu demokracji – poinformowała we wtorek "Rzeczpospolita". Według badań na temat rządów wykonanych przez ekspertów niemieckiej Fundacji Bertelsmanna, wśród 41 krajów OECD i UE zajmujemy 37. miejsce. Trzy lata wcześniej znajdowała się wysoko, na miejscu 8. – Główną przyczyną jest znaczące pogorszenie praworządności, w tym ograniczenie niezależności sądownictwa – powiedział "Rz" Daniel Schraad-Tischler, kierownik tego projektu badawczego. Raport przygotowało 100 naukowców z 15 krajów.

Pytany o to minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że to jest "kwestia oceny naukowców na temat meritum i metodologii tego raportu". – Stoimy na stanowisku, że demokracja to rządy ludu i ona się realizuje w wyborach. Niektóre elity na zachodzie uważają, że demokracja jest wtedy, gdy ludzie wybierają władze pasujące tym elitom. I tu mamy dokładny przykład. Polacy wybrali Prawo i Sprawiedliwość, dokonało wyboru. To się nie podoba, w związku z tym najlepiej określić rządy jako niedemokratyczne.

 Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister dodał też, że takie badania "to jest instrument do realizacji celów, a nie obiektywny fakt". – Myślę, że społeczeństwo polskie wie o tym, że rządy PiS są skuteczne, że ma legitymacje demokratyczną – powiedział Jacek Czaputowicz. Dodał, ze raport traktuje bardziej jako propagandę, niż wynik naukowego badania.

– Trudno przypuszczać, że społeczeństwo poprze rządy niedemokratyczne. Tymczasem to poparcie jest większe niż 3 lata temu – podkreślił polityk. – Autorzy raportu wyciągają zły wniosek. Twierdzą, że Polacy nie dorośli do demokracji i właściwie nie wiadomo dlaczego popierają rządy niedemokratyczne – dodał Jacek Czaputowicz.

Więcej, w tym mn.in. o TSUE w dalszej części audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jacek Czaputowicz (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 10.10.2018
Godzina emisji: 8.14