X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: stanowisko TSUE było z góry przygotowane

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 09:05
– Tryb i tempo działania Trybunału Sprawiedliwości UE wskazuje na to, że komuś bardzo zależało, by ich stanowisko pojawiło się przed wyobrami w Polsce – powiedział na antenie Trójki Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.
Audio
  • Michał Dworczyk o stanowisko TSUE ws. Polski (Salon polityczny Trójki)

Unijny Trybunał przychylił się w całości do wniosku Komisji Europejskiej i nakazał wstrzymanie nominacji sędziów Sądu Najwyższego, a tych, którzy zostali odesłani w stan spoczynku, nakazał przywrócić do pracy na warunkach obowiązujących przed wejściem w życie ustawy o Sądzie Najwyższym. Ponadto Polska ma comiesięcznie informować o wykonaniu środków tymczasowych.

– Trudno oprzeć się wrażeniu, że sytuacja jest dziwna. Nasz rząd miał czas do 18 października, by odnieść się do pytań Trybunału Sprawiedliwości UE. Stanowisko wysłano w czwartek wieczorem, a w piątek rano TUSE przedstawiło swoje. Oznacza to, że nie zapoznali się nim w sposób wnikliwy, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, że nie mieli ku temu okazji w ogóle. Ich stanowisko było, więc z góry przygotowane – powiedział Michał Dworczyk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szef Kancelarii Premiera dodał, że nie wie, czy stanowisko Trybunału UE zostało uzgodnione z opozycją. – Natomiast tryb i tempo działania TUSE wskazuje na to, że komuś bardzo zależało, by ich stanowisko pojawiło się przed wyborami w Polsce. Pozostaje pytanie dlaczego? – stwierdził.

– W tej chwili analizowane jest, czy TSUE miał prawo zajmować się tą problematyką. Jedną z najważniejszych zasad w UE jest zasada przyznania, która mówi o tym, że organy UE mogą dzialac tylko w tych obszarach, w których zostało im przyznane prawo. Sądownictwo do nich nie należy – dodał Michał Dworczyk.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono także kwestię strajku pracowników PLL LOT.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera)
Data emisji: 23.10.2018
Godzina emisji: 8.13

koz/ml