Ryszard Czarnecki o wyborczym sukcesie: te liczby mówią same za siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 09:35
– Są takie miasta, gdzie przegraliśmy, ale poprawiliśmy wyniki – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując wyniki wyborów samorządowych. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki o wyniku wyborów samorządowych (Salon polityczny Trójki)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Salon polityczny Trójki

Z dostępnych już danych z komisji wyborczych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość będzie samodzielnie rządzić w sejmikach w województwach: podkarpackim, lubelskim, podlaskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim. Słabsze wyniki PiS osiągnęło w dużych i średnich miastach. Czy można zatem mówić o wyborczym sukcesie?

– W liczbach bezwzględnych to wygrana. Te liczby mówią same za siebie – stwierdził Ryszard Czarnecki i wskazał, że przyrost głosów na PiS to co najmniej 700 tys., a obóz "anty-PiS" stracił około miliona głosów. Dodał, że według ostatnich dostępnych danych, PiS w sejmikach wojewódzkich ma 257 radnych, czyli 86 więcej niż 4 lata temu. Wyliczył też uwagę, że PO straciła 65 radnych, a PSL aż 87.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Są takie miasta, gdzie przegraliśmy, ale poprawiliśmy wynik - nie tracił optymizmu Czarnecki. – Patryk Jaki uzyskał wynik zdecydowanie lepszy niż nasz kandydat 4 lata temu –  wskazał. Zwrócił uwagę, że PiS wygrał w I rundzie w Katowicach, a ma szansę na triumf w Krakowie i Gdańsku.

Ryszard Czarnecki podkreślił w radiowej Trójce, że poparcie PiS wzrasta i obóz rządzący ma szansę wygrać zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Gość ocenił też w jakim stopniu na wynik wyborów mogły wpłynąć "taśmy Morawieckiego" i ogłoszony tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej wyrok TSUE. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 24.10.2018
Godzina emisji: 8.13

fc/kw

Czytaj także

Exit poll: PiS z najwyższym poparciem w wyborach do sejmików

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 22:20
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc., Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., 16,6 PSL - proc.; po 6,3 proc. głosów dostali Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15 - wynika z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos. W skali kraju próg wyborczy przekroczył również komitet SLD Lewica Razem, który - według IPSOS - uzyskał 5,7 proc. poparcia. Frekwencja wyborcza wyniosła 51,3 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: wynik w wyborach jest wyrazem poparcia dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 23:01
Wynik w wyborach samorządowych potwierdza, że większość Polaków popiera kierunek reform, który przyjęliśmy w 2015 r. - ocenił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Podkreślił, że PiS jest otwarty na współpracę z innymi ugrupowaniami w sejmikach wojewódzkich.
rozwiń zwiń