X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki o wyborczym sukcesie: te liczby mówią same za siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 09:35
– Są takie miasta, gdzie przegraliśmy, ale poprawiliśmy wyniki – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując wyniki wyborów samorządowych. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki o wyniku wyborów samorządowych (Salon polityczny Trójki)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Salon polityczny Trójki

Z dostępnych już danych z komisji wyborczych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość będzie samodzielnie rządzić w sejmikach w województwach: podkarpackim, lubelskim, podlaskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim. Słabsze wyniki PiS osiągnęło w dużych i średnich miastach. Czy można zatem mówić o wyborczym sukcesie?

– W liczbach bezwzględnych to wygrana. Te liczby mówią same za siebie – stwierdził Ryszard Czarnecki i wskazał, że przyrost głosów na PiS to co najmniej 700 tys., a obóz "anty-PiS" stracił około miliona głosów. Dodał, że według ostatnich dostępnych danych, PiS w sejmikach wojewódzkich ma 257 radnych, czyli 86 więcej niż 4 lata temu. Wyliczył też uwagę, że PO straciła 65 radnych, a PSL aż 87.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Są takie miasta, gdzie przegraliśmy, ale poprawiliśmy wynik - nie tracił optymizmu Czarnecki. – Patryk Jaki uzyskał wynik zdecydowanie lepszy niż nasz kandydat 4 lata temu –  wskazał. Zwrócił uwagę, że PiS wygrał w I rundzie w Katowicach, a ma szansę na triumf w Krakowie i Gdańsku.

Ryszard Czarnecki podkreślił w radiowej Trójce, że poparcie PiS wzrasta i obóz rządzący ma szansę wygrać zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Gość ocenił też w jakim stopniu na wynik wyborów mogły wpłynąć "taśmy Morawieckiego" i ogłoszony tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej wyrok TSUE. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 24.10.2018
Godzina emisji: 8.13

fc/kw

Czytaj także

Exit poll: PiS z najwyższym poparciem w wyborach do sejmików

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 22:20
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc., Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., 16,6 PSL - proc.; po 6,3 proc. głosów dostali Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15 - wynika z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos. W skali kraju próg wyborczy przekroczył również komitet SLD Lewica Razem, który - według IPSOS - uzyskał 5,7 proc. poparcia. Frekwencja wyborcza wyniosła 51,3 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: wynik w wyborach jest wyrazem poparcia dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 23:01
Wynik w wyborach samorządowych potwierdza, że większość Polaków popiera kierunek reform, który przyjęliśmy w 2015 r. - ocenił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Podkreślił, że PiS jest otwarty na współpracę z innymi ugrupowaniami w sejmikach wojewódzkich.
rozwiń zwiń