X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wicepremier: decyzja prezydent stolicy bez związku z organizacją Biało-Czerwonego Marszu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 09:02
– Decyzja o organizacji marszu państwowego nie była związana z decyzją pani Hanny Gronkiewicz-Waltz – powiedział na antenie Trójki Piotr Gliński. Wicepremier komentował kwestię obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Audio
  • Piotr Gliński: od dawna chcieliśmy i powinniśmy zorganizować rządowy marsz (Salon Polityczny Trójki)

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił zakaz organizacji w stolicy Marszu Niepodległości, który wydała wczoraj prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Rozprawa odbyła się na wniosek Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości", które nie zgodziło się z decyzją prezydent stolicy.

Piotr Gliński stwierdził, że postanowienie sądu "było do przewidzenia, bo nie było podstaw prawnych". Sceptycznie odniósł się do samej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nazwał ją "polityczną"oraz "nieprzemyślaną i pewnie trochę histeryczną. Stwierdził też, że nie ma związku między organizacją marszu państwowego a odwołaniem Marszu Niepodległości. Uznał, że partia rządząca "od dawna powinna i chciała to zrobić". – Dynamika sytuacji politycznej w Polsce nie ułatwiała tego, bo jest ostry konflikt i cokolwiek się zrobi to zawsze jest wrzask – dodał wicepremier.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicepremier powiedział, że służby są gotowe na to, aby przeciwdziałać ewentualnym prowokatorom podczas obchodów. Powiedział, że "upaństwowienie marszu" przyczyni się do tego, że wydarzenie będzie wolne od prowokacji. Jednocześnie zaznaczył, że wierzy w "odpowiedzialność nas wszystkich". – To jest naprawdę radosne święto i tysiące Polaków samą swoją obecnością, taką normalną obecnością, dadzą gwarancję tego, że będzie tam godnie, spokojnie i normalnie – powiedział Piotr Gliński.

Polityk mówił również o porozumieniu między policyjnymi związkami zawodowymi a rządem. Jak powiedział, "na pewno policjantom pomogło to, że od początku, gdy my jesteśmy w rządzie, jest przeprowadzana modernizacja służb". Zdaniem Piotra Glińskiego pozytywny wynik rozmów policjantów i MSWiA "nie ma ścisłego związku" z decyzją o organizacji państwowego Biało-Czerwonego Marszu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Gliński (wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 09.11.2018
Godzina emisji: 8.14

msze/kw