X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdzisław Krasnodębski: potrzebna jest współpraca partii antyestablishmentowych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:39
– Europejska scena polityczna będzie raczej się zbliżała do Polski niż odwrotnie. Te ugrupowania bardziej konserwatywne, prawicowe, odwołujące się do tradycji chrześcijańskiej, będą o wiele mocniejsze w przyszłym Europarlamencie – powiedział na antenie Trójki wiceprzewodniczący PE, europoseł PiS, Zdzisław Krasnodębski.
Audio
  • Prof. Zdzisław Krasnodębski: ugrupowania konserwatywne będą o wiele mocniejsze w przyszłym Europarlamencie (Salon Polityczny Trójki)

Z wizytą do Polski wybiera się wicepremier Włoch Matteo Salvini. Polityk ma rozmawiać (między innymi z Jarosławem Kaczyńskim) na temat przyszłości i UE. Być może, mimo różnic, dojdzie do współpracy PiS ze środowiskiem politycznym szefa włoskiego MSW.

Jak zaznacza prof. Zdzisław Krasnodębski, ugrupowania takie jak Prawo i Sprawiedliwość czy włoski Ruch Pięciu Gwiazd powinny współpracować. – Partie antyestablishmentowe, jak się uważa, zyskają bardzo w tych wyborach, ale nadzieja europejskiego "mainstreamu" polega na tym, że zostaną one podzielone. My musimy zrobić wszystko, by utworzyć, przynajmniej w pewnych sprawach, rodzaj koalicji – powiedział wiceprzewodniczący PE.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W zeszłym tygodniu rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva poinformowała, że przepisy obniżające rachunki za prąd muszą być notyfikowane przez Unię, a Komisja chce sprawdzić, czy nie jest to niedozwolona pomoc publiczna. Zdzisław Krasnodębski podkreślił w radiowej Trójce, że Komisja Europejska w swoich postępowaniach powinna stosować te same kryteria wobec wszystkich krajów członkowskich. Polityk PiS stwierdził, że do tej pory unijni politycy mieli z tym problem

– Są pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Problem polega na tym, że Komisja nie zawsze stosuje te same kryteria do wszystkich krajów. To też chcemy zmienić w Unii. W przyszłości będziemy bardziej kontrolować KE, żeby te same kryteria, które stosują do Polski, stosowały się również do Niemiec, Francji czy Włoch – zadeklarował wiceprzewodniczący PE.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący PE)
Data emisji: 07.01.2019
Godzina emisji: 8.14

msze, IAR