X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witold Waszczykowski: w dyplomacji obowiązuje wzajemność

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:53
– Konsul jest od tego, żeby bronił interesów Polaków mieszkających w Norwegii – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Witold Waszczykowski, komentując sprawę wydalenia Sławomira Kowalskiego. 
Audio
  • Witold Waszczykowski o konsulu w Norwegii i relacjach z Iranem (Salon polityczny Trójki)

Polski konsul w Norwegii Sławomir Kowalski nie może dłużej wykonywać swoich obowiązków. Tamtejsze władze uznały go za persona non grata – osobę niepożądaną. Konsul znany z walki o prawa polskich rodzin w Norwegii ma tydzień na opuszczenie kraju. Polska odpowiedziała taką samą reakcją wobec norweskiej konsul w Warszawie.

– W dyplomacji obowiązuje wzajemność – stwierdził Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. – Tak, jak żeśmy zostali potraktowani w Oslo, tak traktujemy dyplomatów norweskich w Warszawie – wyjaśnił. Gość Trójki wyraził nadzieję, że "następną konsekwencją będzie opamiętanie się po stronie norweskiej, bo tam mamy do czynienia z jakimś oszalałym ideologicznym atakiem".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Odnosząc się do zarzutów o niegodne zachowanie konsula w stosunku do funkcjonariuszy państwowych, Waszczykowski przypomniał, że "to już jest trzeci czy czwarty konsul, który jest w ten sposób traktowany przez władze norweskie". Dodał, że poprzednie rządy ulegały tym naciskom norweskim i wycofywały konsulów. – Przestaliśmy reagować w ten sposób. Uważamy, że konsul jest od tego, żeby bronił interesów Polaków mieszkających w Norwegii – podkreślił.

Witold Waszczykowski mówił też o polskich relacjach z Iranem w kontekście konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (były minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 12.02.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Polska daje tydzień na opuszczenie kraju przez norweską konsul

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:45
Polska dała tydzień na opuszczenie Polski norweskiej konsul w naszym kraju. Poinformował o tym wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. To reakcja na uznanie za persona non grata polskiego konsula w Norwegii, Sławomira Kowalskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. "My dajemy scenę a aktorzy przyjeżdżają"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 19:35
- Jeżeli spojrzymy z polskiej strony to my dajemy scenę a aktorzy przyjeżdżają - mówił o konferencji bliskowschodniej na antenie radiowej Jedynki Michał Żakowski (Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia). 
rozwiń zwiń