X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef PO: nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. Donald Tusk wspiera Koalicję Europejską

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:08
– Donald Tusk bardzo wyraźnie powiedział, że wspiera to, co robimy, czyli poszerzanie Koalicji Europejskiej. Ale nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. To będzie dzień integrującego się samorządu i może mieć konsekwencje w wyborach parlamentarnych – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Salon polityczny Trójki)

Donald Tusk chce, żeby powstał wielki zjednoczony front, który odsunie PiS od władzy. Szef Rady Europejskiej zadeklarował w wywiadzie dla TVN24, że wesprze inicjatywę, która powinna być "nie tylko partyjna, ale i obywatelska". W ten sposób nawiązał do powstającego Ruchu 4 Czerwca.

O ewentualnym powrocie Donalda Tuska na polską scenę polityczną mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. – Donald Tusk bardzo wyraźnie powiedział, że wspiera to, co robimy, czyli poszerzanie Koalicji Europejskiej. Ale nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. To będzie dzień integrującego się samorządu i może mieć konsekwencje w wyborach do Sejmu i Senatu – przekonywał Schetyna. 

Lider PO dodał, że chciałby, aby "doświadczenie samorządowców było wykorzystane". – Jeżeli wariant obywatelski będzie chciał wesprzeć przestrzeń publicznej aktywności, to uważam, że jest to potrzebne. Ale nie liczmy, że 4 czerwca zdarzy się coś, co odmieni całą polityczną sytuację – komentował.

Przyznał też, że Tusk ma "dużą wiedzę polityczną i z niej skorzysta". – 15 grudnia kończy kadencję jako szef RE i wtedy scenariusze wszystkie się otwierają – podsumował polityk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 22.02.2019
Godzina emisji: 8.14

kad/mk

Czytaj także

Paweł Kukiz: Unia Europejska potrzebuje natychmiastowej reformy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 17:14
- To ma być Europa Ojczyzn. Nie możemy być niewolnikami dwóch mocarstw: Francji i Niemiec - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń