X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister kultury o kontrowersyjnym spektaklu: nie będziemy polemizować na ten temat

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 09:38
– Jeśli jakaś część opinii publicznej uznaje, że wystawianie takich sztuk jak "Mein Kampf" jest jednak szaleństwem, to powinna swoje pretensje wyraźnie adresować. Teatr Powszechny, na którego deskach jest ona grana, należy do miasta stołecznego Warszawy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • Wiceminister kultury o budzących kontrowersje spektaklach, które niedawno miały premierę (Salon polityczny Trójki)

W sobotę 23 marca w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Huebnera w Warszawie odbyła się premiera sztuki "Mein Kampf" na motywach książki Adolfa Hitlera o takim samym tytule. Wymowa spektaklu jest taka, że w Polsce narasta agresja, a przywołane cytaty traktowane są jako te, które opisują rzeczywistość w naszym kraju. Z kolei w minioną sobotę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu premierowo wystawiono "Wróg się rodzi" – spektakl, którego bohaterem jest o. Tadeusz Rydzyk i w którym również pojawiają się odniesienia do wodza Trzeciej Rzeszy.

– Na pewno nie będziemy na ten temat polemizować. Mamy pójść np. na jeden z tych spektakli albo wyjść do tych szaleńców, którzy w trakcie konwencji PiS w Gdańsku krzyczeli, że Hitler też tu był, i podjąć z nimi dyskusję? Nie. Jeśli jakaś część opinii publicznej uznaje, że wystawianie takich sztuk jak "Mein Kampf" jest jednak szaleństwem, to powinna swoje pretensje wyraźnie adresować. Przypominam, że Teatr Powszechny należy do miasta stołecznego Warszawy, a "Mein Kampf" pojawił się w czasie prezydentury Rafała Trzaskowskiego – powiedział Jarosław Sellin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister kultury nie chciał analizować sytuacji związanej z grupą osób, która zakłócała gdańską konwencję PiS. Zwrócił jedynie uwagę, że "mamy do czynienia z ludźmi podkręcanymi przez opozycję". – Oni żyją w nadrzeczywistości i dostrzegają zjawiska oraz tendencje, których w Polsce nie ma. Moim zdaniem sposobem na to, aby się im przeciwstawić, jest spokojna praca polityczna i wykonywanie zadań, które sobie założyliśmy. A to solidny, prospołeczny i propolski program, który realizujemy – podkreślił gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)
Data emisji: 1.04.2019
Godzina emisji: 8.14

bb/mk