X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Borys Budka: Anna Zalewska boi się września i ucieka do Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:08
– Anna Zalewska panicznie boi się września, tego, co będzie działo się w polskiej oświacie po tej deformie, i ucieka do Brukseli, zostawiając ten wielki bałagan na głowie nauczycieli, na głowach dyrektorów szkół – mówił na antenie radiowej Trójki Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości. 
Audio
  • Borys Budka stwierdził, że Anna Zalewska nie radzi sobie z rolą szefowej MEN i "ucieka do Brukseli" (Salon polityczny Trójki)

Sejm w nocy z czwartku na piątek odrzucił wniosek posłów klubu PO-KO o wyrażenie wotum nieufności wobec minister edukacji. Za odwołaniem Anny Zalewskiej głosowało 180 posłów, 228 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

 Będą kolejne wnioski o wotum nieufności, bo to jest oczywiście dostosowane do tego, co dzieje się na bieżąco. Jeżeli mamy strajk nauczycieli, jeżeli mamy tak naprawdę brak konstruktywnego dialogu ze strony rządu, to rząd sam niejako prowokuje do tego, żeby złożyć taki wniosek. Poza tym to był ostatni czas, bo Anna Zalewska panicznie boi się września, tego, co będzie działo się w polskiej oświacie po tej deformie, i ucieka do Brukseli, zostawiając ten wielki bałagan na głowie nauczycieli, na głowach dyrektorów szkół  zaznaczył Borys Budka.   

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Zdarza się tak, że wyborcy nie wybierają osób, które znajdują się na pierwszym miejscu, akurat w województwie dolnośląskim i opolskim mamy dwie panie, zasłużone działaczki PiS, które moim zdaniem absolutnie nie powinny reprezentować Polski w Parlamencie Europejskim  dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Borys Budka (PO, były minister sprawiedliwości)

Data emisji: 26.04.2019
Godzina emisji: 8.14

dcz/mk

Czytaj także

Joanna Kopcińska o zawieszeniu strajku nauczycieli: bardzo dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 19:43
– Decyzja o zawieszeniu strajku nauczycieli jest bardzo dobra. Najważniejsze dla nas wszystkich powinno być dobro maturzystów, by w spokoju i bez zbędnych emocji mogli poświęcić najbliższe dni na przygotowania do egzaminu dojrzałości – powiedziała w Trójce minister Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.
rozwiń zwiń