Joanna Scheuring-Wielgus ws. obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej: tęcza nie obraża

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 08:52
– Nie ma dla mnie żadnego problemu w tym, że tęcza jest w aureoli Matki Boskiej Częstochowskiej – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Teraz!, kandydująca z list Wiosny do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Joanna Scheuring-Wielgus ws. profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Joanna Scheuring-Wielgus ws. profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (Salon polityczny Trójki)

W poniedziałek podejrzaną o profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej zatrzymała policja. Za obrazę uczuć religijnych Elżbiecie Podleśnej grozi grzywna, ograniczenie lub nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

Joanna Scheuring-Wielgus na swoim profilu na Twitterze opublikowała ten sam wizerunek z podpisem "Piękna ta Maryja teraz". Jak mówiła w Trójce, była to akcja wymyślona przez Martę Lempart ze Strajku Kobiet, aby wesprzeć Elżbietę Podleśną.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Nie byłoby w porządku, gdyby na obrazie Matki Boskiej została zamieszczona swastyka. To jest symbol zakazany i obraża. Tęcza nie obraża – podkreśliła posłanka.

Dodała, że "Matka Boska Częstochowska wygląda pięknie w aureoli z tęczy, ponieważ tęcza jest symbolem nadziei, wolności, poczucia szacunku".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Joanna Scheuring-Wielgus mówiła również o współpracy z Robertem Biedroniem i wyborach do Parlamentu Europejskiego.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka Teraz!, kandydująca z list Wiosny do PE)
Data emisji: 10.05.2019 
Godzina emisji: 8.13

mr/mk

Czytaj także

Joanna Scheuring-Wielgus: szacunek dla innych jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 17:09
W audycji "Nieznani znani 24" o sobie mówiła posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Polakom jest znana głównie jako polityk, ale gość PR24 to także socjolog, menedżer kultury, działaczka społeczna i samorządowa.
rozwiń zwiń