X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik rządu: PiS daje przykład i zmienia prawo, a opozycja rzuca bucikami

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 09:31
– Prawo i Sprawiedliwość, zmieniając prawo, daje przykład. To my przygotowaliśmy ten projekt, natomiast opozycja rzucała bucikami. To niedopuszczalne – powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska. 
Audio
  • Joanna Kopcińska o zaostrzeniu kar za pedofilię (Salon polityczny Trójki)

Będą surowsze kary, w tym nawet do 30 lat więzienia za przestępstwa pedofilskie. Sejm przyjął zmiany w Kodeksie karnym, zaproponowane przez rząd. Głosowanie tej nowelizacji zbojkotowały Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna. 

sejmik 1200.jpg
Sejm przyjął przepisy zaostrzające kary za pedofilię. PO-KO zbojkotowała głosowanie

– Projekt zaostrzający kary był przygotowywany przez kilkanaście miesięcy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wcześniej nie mogliśmy mówić o skutecznej walce z pedofilią, bo ponad 50 proc. kar było orzekanych w zawieszeniu. Musimy przede wszystkim zapobiegać, dlatego ta bezwzględność w kwestii wysokości wyroków ma za zadanie odstraszać wszystkie osoby, które będą chciały skrzywdzić nasze dzieci. My przedstawiamy konkretne rozwiązania i podejmujemy działania, w przypadku opozycji mamy do czynienia z pustymi deklaracjami – powiedziała Joanna Kopcińska.

Rzecznik rządu dodała, że "projekt był przyjmowany w burzliwej atmosferze". – Wczoraj widzieliśmy spektakl i próbę odwrócenia uwagi w wykonaniu opozycji. Prawo i Sprawiedliwość, zmieniając prawo, daje przykład. To my przygotowaliśmy ten projekt, natomiast opozycja rzucała bucikami. To niedopuszczalne.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Kopcińska (rzecznik rządu)
Data emisji: 17.05.2019
Godzina emisji: 8.14

koz/ml

Zobacz więcej na temat: POLSKA Trójka