Michał Dworczyk: prezydent Aleksandra Dulkiewicz będzie traktowana po partnersku

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 09:00
– Przez ostatnie kilkadziesiąt lat Westerplatte wyglądało haniebnie. To miejsce było zdewastowane. Teraz rząd proponuje, aby zbudować tam muzeum i aby władze Gdańska miały wpływ na cały proces. Wydaje mi się, że ocena tego może być tylko jedna: pozytywna – powiedział Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk o specustawie dot. Westerplatte i ostatnim szczycie UE (Salon polityczny Trójki)

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wypowiedział się na temat przyjęcia przez Sejm specustawy dot. Westerplatte. Zakłada ona budowę muzeum upamiętniającego wydarzenia z 1939 roku. Władze miasta Gdańsk mają jednak zastrzeżenia do tego projektu, gdyż ich zdaniem ustawa prowadzi do wywłaszczenia terenu.

– Pani Dulkiewicz ulega emocjom politycznym. To nie ona ma dyktować szczegóły, jak to muzeum ma wyglądać, ale będzie traktowana po partnersku i jej głos zostanie wysłuchany – skomentował postawę prezydent Gdańska Michał Dworczyk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość "Salonu politycznego Trójki" skomentował także ostatnie wydarzenia w europarlamencie. Powiedział, że Mateusz Morawiecki zdołał stworzyć skuteczną koalicję państw unijnych. – Rząd Mateusza Morawieckiego potrafi działać na rzecz UE. Zmagania na forum unijnym nie były walką o blokadę Fransa Timmermansa, ale walką o kształt Unii w tej kadencji: czy to będzie Unia dyktatu, czy Unia partnerstwa. Na szczęście dzięki premierowi wygrała ta druga koncepcja – stwierdził Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk odniósł się również do zbliżającej się konwencji PiS w Katowicach. Przyznał, że ma ona być swoistą burzą mózgów wokół nowego programu partii. – Głównym azymutem zawsze jest dla nas każdy człowiek. Podkreślamy równość wobec prawa i równe możliwości. Na bazie pomysłów i dyskusji w Katowicach powstanie precyzyjny program PiS, który zostanie zaprezentowany jesienią – zapowiedział.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (PiS, szef KPRM)
Data emisji: 5.07.2019
Godzina emisji: 8.14

pkr/ml