X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: prezydent Aleksandra Dulkiewicz będzie traktowana po partnersku

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 09:00
– Przez ostatnie kilkadziesiąt lat Westerplatte wyglądało haniebnie. To miejsce było zdewastowane. Teraz rząd proponuje, aby zbudować tam muzeum i aby władze Gdańska miały wpływ na cały proces. Wydaje mi się, że ocena tego może być tylko jedna: pozytywna – powiedział Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk o specustawie dot. Westerplatte i ostatnim szczycie UE (Salon polityczny Trójki)

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wypowiedział się na temat przyjęcia przez Sejm specustawy dot. Westerplatte. Zakłada ona budowę muzeum upamiętniającego wydarzenia z 1939 roku. Władze miasta Gdańsk mają jednak zastrzeżenia do tego projektu, gdyż ich zdaniem ustawa prowadzi do wywłaszczenia terenu.

– Pani Dulkiewicz ulega emocjom politycznym. To nie ona ma dyktować szczegóły, jak to muzeum ma wyglądać, ale będzie traktowana po partnersku i jej głos zostanie wysłuchany – skomentował postawę prezydent Gdańska Michał Dworczyk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość "Salonu politycznego Trójki" skomentował także ostatnie wydarzenia w europarlamencie. Powiedział, że Mateusz Morawiecki zdołał stworzyć skuteczną koalicję państw unijnych. – Rząd Mateusza Morawieckiego potrafi działać na rzecz UE. Zmagania na forum unijnym nie były walką o blokadę Fransa Timmermansa, ale walką o kształt Unii w tej kadencji: czy to będzie Unia dyktatu, czy Unia partnerstwa. Na szczęście dzięki premierowi wygrała ta druga koncepcja – stwierdził Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk odniósł się również do zbliżającej się konwencji PiS w Katowicach. Przyznał, że ma ona być swoistą burzą mózgów wokół nowego programu partii. – Głównym azymutem zawsze jest dla nas każdy człowiek. Podkreślamy równość wobec prawa i równe możliwości. Na bazie pomysłów i dyskusji w Katowicach powstanie precyzyjny program PiS, który zostanie zaprezentowany jesienią – zapowiedział.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (PiS, szef KPRM)
Data emisji: 5.07.2019
Godzina emisji: 8.14

pkr/ml