X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Kwieciński: w tym roku uruchomimy proces inwestycji 100 tys. mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 09:41
– Naszym celem do końca tego roku jest uruchomienie inwestycji na 100 tys. mieszkań. Do tego zobowiązałem się półtora roku temu razem z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości – mówił w Trójce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. 
Audio
  • Minister Jerzy Kwieciński o programie Mieszkanie Plus i strategii rozwoju (Salon polityczny Trójki)

Pytany o tempo realizacji programu Mieszkanie+, minister Jerzy Kwieciński tłumaczył, że program był trochę źle przedstawiony i stąd źle jest rozumiany.  Oczekiwanie społeczeństwa było takie, że za rok zbudujemy wieleset tysięcy mieszkań, ale to niemożliwe. Mieszkanie powstaje obecnie w trzy-cztery lata od początku budowy – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki w kwietniu 2018 roku mówił, że w 2019 roku ma być w budowie 100 tys. mieszkań. Niedługo potem dodawał, że zamierzenia są takie, by w ciągu 12 miesięcy wybudować 40, 50 lub 60 tys. mieszkań.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister podkreślił jednak, że chodzi o decyzje inwestycyjne.  Od momentu, gdy mamy decyzję o postawieniu domu, bloku, mijają 3-4 lata do momentu, gdy mieszkania są oddawane do użytku – mówił.

Do końca roku uruchomienie inwestycji na 100 tys. mieszkań

To, co my obiecywaliśmy – i z czego się wywiążemy do końca tego roku – to uruchomienie (procesu inwestycji) 100 tys. mieszkań  mówił.  Zmieniliśmy otoczenie prawne. Dla nas bardzo ważna jest ustawa, która weszła w życie niedawno – o krajowym zasobie nieruchomości, pozwoli nam ona na dostęp do gruntu, którego właścicielem jest Skarb Państwa i uruchomienie budowy ponad 60 tys. mieszkań. W tej chwili mamy 50 (tysięcy uruchomień inwestycji) – dodał.

Według danych medialnych sprzed kilku dni, wybudowanych jest 700 mieszkań, podobna liczba jest w budowie, w trakcie projektowania jest 15,5 tys.

Jak mówił minister Jerzy Kwieciński, w Polsce ogólnie mieszkań powstaje więcej.  Zmieniliśmy warunki budowania mieszkań i w Polsce buduje się ich teraz więcej – dodał.

Zatem niezależnie od tego programu rozwija się budownictwo. Jak wyjaśniał, na początku rządów PiS budowało się około 150 tys. mieszkań rocznie.  W zeszłym roku ta liczba przekroczyła 180 tys., w tym roku mamy szansę na 200 tys. Jeżeli będziemy budowali między 220 a 250 tys. mieszkań rocznie, zapewnimy lukę, o której mówimy – stwierdził.

W programie mowa była także o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. – Przy programowaniu strategicznym ważne jest, by co pewien czas robić przegląd tego, co udało się zrobić, co dzieje się nie tylko w otoczeniu krajowym, ale też międzynarodowym. Taki proces mamy wpisany w prawo. Zakładamy, że co 2-4 lata taka aktualizacja powinna być przeprowadzana – mówił minister Jerzy Kwieciński.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju)
Data emisji: 8.07.2019
Godzina emisji: 8.15

agkm/ml

Czytaj także

Minister rozwoju: przed nami trudne negocjacje ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 15:30
- Prace techniczne w sprawie wieloletniego budżetu mają szansę zakończyć się w czerwcu. W październiku mogą zapaść kluczowe decyzje w Radzie Europejskiej – zapewne już przy nowym Parlamencie Europejskim i przy nowej komisji – mówił minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński, pytany przez portal PolskieRadio24.pl o harmonogram prac ws. wieloletniego budżetu UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Jerzy Kwieciński: przyciągamy inwestycje z nowymi technologiami

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:06
- Wiele krajów zazdrości nam inwestycji zagranicznych. Zazdroszczą nam nie tylko ich poziomu, ale przede wszystkim jakości - powiedział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Jak stwierdził, skończyliśmy z takim podejściem do inwestycji jak 10-15 lat temu, gdy de facto dochodziło do sprzedaży przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Jerzy Kwieciński rozmawiał w Kijowie o bezpieczeństwie energetycznym

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 23:20
 - Bezpieczeństwo i energetyka oraz zagrożenia ze strony Rosji były tematami rozmów, które minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński przeprowadził w środę w Kijowie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksandrem Danylukiem. 
rozwiń zwiń