X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa: wprowadziliśmy wsparcie bezpośrednie ws. suszy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:24
– Do końca jeszcze nie wiemy, jaki będzie ostateczny zakres suszy, ale występuje ona na terenie całego kraju, z różnym natężeniem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Audio
  • J. K. Ardanowski: wprowadziliśmy wsparcie bezpośrednie ws. suszy (Salon polityczny Trójki)

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, susza rolnicza występuje na obszarze całej Polski. Obejmuje przeszło 31 procent objętych monitoringiem powierzchni upraw rzepaku, przeszło 47 procent powierzchni upraw zbóż jarych i prawie 62 procent powierzchni upraw krzewów owocowych. 

– Do końca nie wiemy, jaki będzie ostateczny zakres suszy, ale występuje ona na terenie całego kraju, z różnym natężeniem. Są miejsca, gdzie ona nie miała istotnego znaczenia. Szacowania są w około 175 tysiącach gospodarstw. Jest to około 2 milinów 700 tysięcy hektarów. Czekam na to, aby wojewodowie zakończyli te szacowania. Wtedy podejmiemy konkretne decyzje – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że po oszacowaniu strat przez specjalną komisję gospodarze będą mogli składać wnioski o różne formy wsparcia.

Gość radiowej Trójki przyznał, że "wprowadziliśmy wsparcie bezpośrednie". – Podobnie jak w ubiegłym roku rolnicy otrzymają tysiąc złotych za każdy hektar upraw, które zostały zniszczone przez suszę w siedemdziesięciu i więcej procentach. Jeżeli chodzi o straty dotyczące zboża, to one są mniejsze niż w zeszłym roku. Klimat się zmienia i zaczyna być podobny do tego w Hiszpanii, gdzie bez nawodnień nie ma upraw – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)
Data emisji: 28.08.2019
Godzina emisji: 8.14

dn/kw

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: Fundusz Gwarancji Rolnych zapewni korzystne kredytowanie dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 13:12
– Dzięki Funduszowi Gwarancji Rolnych rolnicy będą mieli dostęp do korzystnych kredytów o łącznej wartości ponad 1 mld zł – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, który jest jednym z sygnatariuszy nowego instrumentu finansowego będącego wsparciem dla polskich gospodarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: hodowcom koni i pracownikom stadniny należą się przeprosiny

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 08:31
- Sytuacja z hodowlą koni arabskich to jest pewnego rodzaju studium przypadku. Zwolnienie kilka lat temu dwóch dyrektorów wywołało histerię. Utytułowani ludzie zaczęli wieszczyć koniec hodowli koni arabskich w Polsce również zniechęcając kupców ze świata, żeby nie przyjeżdżali do Polski - powiedział w audycji "Sygnały dnia" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń