X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

M. Sawicki: liczę, że J. Wojciechowski zmieni wspólną politykę rolną

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 08:55
– Trzymam kciuki za komisarza Janusza Wojciechowskiego – powiedział na antenie Trójki Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Marek Sawicki (PSL) o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE (Salon polityczny Trójki)

Ursula von der Leyen wprowadziła zmiany w działaniu nowej Komisji Europejskiej. Ograniczyła między innymi kompetencje komisarza do spraw rolnictwa, którym ma zostać Janusz Wojciechowski. Chodzi o kwestie dotyczące pomocy państwa.

1200_Ursula_von_der_Leyen_PAP.jpg
Zmiany w Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen uszczupliła tekę ważnego komisarza

– W mojej ocenie są to wewnętrzne rozgrywki pomiędzy starymi a nowymi państwami Unii Europejskiej. Wielokrotnie mówiłem, że Janusz Wojciechowski, jako prawnik, doskonale poradzi sobie ze sprawami związanymi z tym stanowiskiem. Nie wiem, czemu te kompetencje są teraz przenoszone. Być może to ukryta próba. W przyszłości, gdy cięcia na wspólną politykę rolną będą znacznie większe, rozdzielenie ich na dwóch komisarzy osłabiłoby obniżenie budżetu – stwierdził Marek Sawicki.

Polityka wspierania konkurencyjności i rozwoju

Poseł PSL dodał, że trzyma kciuki za komisarza Janusza Wojciechowskiego. – Liczę, że rzeczywiście zmieni wspólną politykę rolną, ale nie na politykę równego rozdawnictwa, tylko przede wszystkim na politykę wspierania konkurencyjności i rozwoju. Polscy politycy potrzebują bowiem pieniędzy na rozwój, a nie tylko na trwanie – podsumował Marek Sawicki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 19.09.2019
Godzina emisji: 8.13

koz/ml

Czytaj także

Witold Waszczykowski: ACTA2 może bardzo skomplikować życie w internecie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 08:47
– Mamy trzy możliwości, aby walczyć z ACTA2: zaskarżyć dyrektywę, próbować ją nowelizować w nowym składzie Parlamentu Europejskiego lub uchwalić ją według własnych rozwiązań – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: byłoby źle, gdyby Frans Timmermans został szefem Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 09:41
– Nie sądzę, aby Frans Timmermans zdobył stanowisko szefa UE. Byłoby to złe – powiedział w radiowej Trójce wicepremier Jacek Sasin. – Wiele państw sprzeciwia się tej kandydaturze, ponieważ szef Komisji Europejskiej powinien być kimś, kto będzie łagodził spory i szukał kompromisów, a nie narzucał swoje zdanie – dodał.
rozwiń zwiń