X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: zniesienie wiz jest wielkim sukcesem Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 09:05
– To Andrzej Duda wynegocjował decyzję zniesienia wiz. Doprowadził do tego dzięki dobrym kontaktom z prezydentem Donaldem Trumpem – powiedział w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.
Audio
  • Szef MON: zniesienie wiz jest wielkim sukcesem Andrzeja Dudy (Salon polityczny Trójki)

Od poniedziałku Polska dołącza do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP). By pojechać do USA nie będzie już konieczna wiza, a tylko znacznie prostsza do uzyskania i tańsza zgoda w elektronicznym systemie autoryzacji (ESTA).

błaszczak1200.jpg
Mariusz Błaszczak: sukces, który wzmacnia bezpieczeństwo i obronność Polski

Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni. W tym celu konieczne będą jednak: rejestracja i otrzymanie zgody na podróż w elektronicznym systemie autoryzacji, biometryczny paszport ważny przynajmniej 90 dni i bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA.

– Zniesienie wiz to osobisty sukces Andrzeja Dudy. Jest on gwarantem dobrej zmiany. To Andrzej Duda wynegocjował decyzję zniesienia wiz. Doprowadził do tego, dzięki dobrym kontaktom z prezydentem Donaldem Trumpem – powiedział Mariusz Błaszczak

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki przyznał, ze w jego ocenie "to dobrze, że sondaże dla prezydenta Andrzeja Dudy nie są "arcyoptymistyczne", bo one mobilizują wyborców". – Trzeba zadać pytanie: czy chcemy, żeby Polska zmieniała się w tym kierunku, w którym zmienia się od 2015 roku? Urząd prezydenta jest niezwykle istotny. Jest on aktywnym politykiem, jeździ po Polsce i spotyka się z ludźmi. To dobry styl prezydentury, blisko ludzi – przyznał szef MON.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także temat nowego rządu oraz decyzji o niekandydowaniu Donalda Tuska na prezydenta.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Mariusz Błaszczak (szef Ministerstwa Obrony Narodowej)
Data emisji: 11.11.2019
Godzina emisji: 8.13

dn/PAP/kw

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: stawiamy na bezpieczeństwo, konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:21
– Wydajemy 2 procent PKB na obronność, należymy do liderów w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jesteśmy wymieniani jako państwo, które wywiązuje się z sojuszniczych zobowiązań – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: sukces, który wzmacnia bezpieczeństwo i obronność Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:07
- Udział polskich żołnierzy w misjach wzmocnił dobre relacje polsko-amerykańskie, a te miały wpływ na wprowadzenie ruchu bezwizowego. To jednocześnie wielki sukces prezydenta Andrzeja Dudy - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak. - Relacje ze Stanami Zjednoczonymi są kluczem do bezpieczeństwa - dodał.
rozwiń zwiń