X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji". Zandberg o odwołaniu Biejat

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 09:11
– Magdalena Biejat walczyła m.in. o podwyższenie najniższej emerytury, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg, komentując odwołanie posłanki Lewicy z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Audio
  • Adrian Zandberg m.in. na temat odwołania Magdaleny Biejat z funkcji szefowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (Salon polityczny Trójki)

Magdalena Biejat z Lewicy została w czwartek odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nową szefową komisji została posłanka PiS Urszula Rusecka. Posłowie Zjednoczonej Prawicy zarzucali Biejat m.in. jej liberalne poglądy dot. aborcji.

PAP Magdalena Biejat 1200.jpg
Makowski: przewodniczącą komisji rodziny nie powinna być osoba o skrajnych poglądach

Zdaniem Adriana Zandberga, PiS nie powinno być zaskoczone tym, że Biejat ma lewicowe poglądy. – Program wyborczy, z którym koalicja lewicowa szła do wyborów, nie był tajemnicą – podkreślił.

– Jak widać, Lewica jest na tyle silnym głosem w parlamencie, żeby przestraszyć PiS. Na tyle silnym, że PiS musiało uciekać się do złamania obyczaju parlamentarnego. Przypominam, że zasada podziału przewodniczących komisji pomiędzy kluby rządzące i opozycyjne funkcjonowała w polskim parlamencie przez 30 lat – powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zandberg nie chciał zdradzić, czy będzie się domagał dla swojego ugrupowania szefowania inną komisją. – Pozostawię PiS w niepewności, myślę, że odrobina niepewności przysłuży się refleksji, a być może także pokucie i poprawie ze strony tych, którzy zgrzeszyli – stwierdził.

Podkreślił, że PiS za złamanie niepisanej zasady podziału przewodniczących komisji powinien liczyć się z konsekwencjami.

Adrian Zandberg mówił też na temat wyborów prezydenckich i Roberta Biedronia oraz o tym, jak Lewica widzi Polskę w UE. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adrian Zandberg (Lewica Razem)
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 8.13

paw/mk

Czytaj także

Adrian Zandberg: nie będzie współpracy lewicy z rządem realizującym postulaty PO

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 08:20
– Platforma Obywatelska – i to wiedzą już wszyscy – nie wygra tych wyborów samodzielnie – mówił w Trójce Adrian Zandberg. – Rząd, realizujący program ekonomiczny profesora Rzończy, nie będzie rządem wspieranym przez lewicę – dodał lider partii Razem.
rozwiń zwiń