Krzysztof Bosak: jesteśmy w stanie zawalczyć o kolejny milion wyborców

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 08:25
– Mając najniższy elektorat negatywny spośród wszystkich prawicowych polityków – co wynika z sondażu IBRIS – jestem w stanie wiele osiągnąć dla Konfederacji pod względem pozyskania nowych wyborców – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta.
Audio
  • Krzysztof Bosak o swoim programie przed wyborami prezydenckimi (Salon polityczny Trójki)

bosak pap 1200.jpg
"Narodowcy chcą narodu wolnych ludzi". Krzysztof Bosak zawalczy o prezydenturę

Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta – zdecydował zjazd prawyborczy elektorów. W swoim, wygłoszonym po ogłoszeniu wyników, przemówieniu podkreślał przywiązanie Konfederacji do konserwatywnych wartości, do wolności gospodarczej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] D. Sośnierz: jeśli ktoś opiera siłę militarną wyłącznie na Amerykanach, jest wariatem

– Rywalizacja trwała do samego końca, a mieliśmy trzech pretendentów, bo oprócz mnie mógł wygrać także Grzegorz Braun i Artur Dziambor. Do samego końca nie było wiadomo, kto wygra. Były to jedyne prawdziwe prawybory. Teraz czas na uspokojenie emocji, bo musimy zebrać 100 tys. podpisów, przygotować się i ruszyć z kampanią. Mając najniższy elektorat negatywny spośród wszystkich prawicowych polityków z sondażu IBRIS, jestem w stanie wiele osiągnąć dla Konfederacji pod względem pozyskania nowych wyborców. Jesteśmy w stanie zawalczyć o kolejny milion wyborców. Co 14. Polak obdarza mnie zaufaniem. To dla mnie ogromny zaszczyt – przyznał Bosak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki przyznał, że Konfederacja składa się z trzech filarów. – Pierwszy filar, to prawica wolnościowa skupiona przede wszystkim na wolności gospodarczej, swobodach obywatelskich i walce z socjalizmem. Drugi filar to prawica konserwatywna skupiona na obronie tradycyjnych wartości. Trzeci to prawica narodowa, z której się wywodzę, czyli realna ochrona interesów narodowych, tak w wymiarze międzynarodowym, jak i wewnętrznym – stwierdził poseł Konfederacji.

Polityk odniósł się także do informacji, że 23 stycznia w Jerozolimie Andrzej Duda nie weźmie udziału w piątym Światowym Forum Holokaustu. – Andrzeja Dudy nie zaproszono do wystąpienia w Jerozolimie. Dobrze się stało, że nie został on statystą w nie swoim spektaklu, że wizyta Mateusza Morawieckiego w Izraelu została odwołana i dobrze, że pokazano tę "czerwoną kartkę" Tel Awiwowi  – mówił gość audycji.

– Nie możemy przyjaźnić się na siłę z kimś, kto się z nami przyjaźnić nie chce. Politycy z Izraela w ciągu ostatnich dwóch lat obrazili nas tyle razy, a nasze stosunki i relacje są na tyle sprzeczne, że nie ma co udawać, że nie ma tematu. Musimy zdawać sobie sprawę, że Rosja ma bardzo bliskie stosunki z Izraelem. To, zdaje się, umykało przez wiele lat polskim politykom obozu rządzącego – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 8.13

dn/ml

Czytaj także

Szef PSL o kandydatach na prezydentów: dobrze, że będzie to wszechstronny wybór

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 08:35
– Powiedziałem jako pierwszy, że jestem gotowy do startu w wyborach prezydenckich. Mamy pomysł na kampanię wyborczą – mówił w radiowej Trójce szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Bosak: Konfederacja nie chce stawać ani po stronie PO, ani PiS

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 12:57
- Z analizy naszych prawników wynika, że ta ustawa napisana jest w sposób nieprecyzyjny, w wielu miejscach błędny - mówił o nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych na antenie radiowej Jedynki Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Anusz: Bosak nie ma szans na II turę wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:45
Zdaniem politologa dr Andrzeja Anusza z Instytutu Piłsudskiego, zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prezydenckich prawyborach w Konfederacji to dobra informacja dla ugrupowania. Niemniej uważa on, że polityk ten "nie ma żadnych szans, żeby wejść do drugiej tury, natomiast pułap, który byłby wielkim sukcesem, to powtórzenie wyniku Konfederacji z wyborów parlamentarnych".
rozwiń zwiń