Budka: jeśli dostanę zaproszenie od prezydenta, będę na uroczystościach 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:30
– Powinniśmy pamiętać o uczczeniu zbrodni katyńskiej na odpowiednim szczeblu dyplomatycznym, powinien być tam prezydent lub premier – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka, przewodniczący PO.
Audio
  • Borys Budka o obchodach rocznic katyńskiej i smoleńskiej oraz mediach publicznych (Salon polityczny Trójki)
EN Jarosław Sellin 1200.jpg
Sellin: czynimy starania, by polska delegacja była 10 kwietnia w Katyniu

Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił pomysł, by wszyscy kandydaci na urząd prezydenta złożyli jeden wieniec w Smoleńsku w 10. rocznicę katastrofy. – Proponuję to w imieniu państwa polskiego i wszystkich obywateli, popierających różne formacje polityczne  oświadczył lider PSL.

Kandydat na prezydenta pytany przez dziennikarzy, czy prezydent Andrzej Duda powinien lecieć na rocznicowe uroczystości do Smoleńska, stwierdził, że "tak".  Nie tylko prezydent, ale także przedstawiciele różnych formacji politycznych i środowisk powinni być przede wszystkim w Katyniu, aby mord na polskich oficerach nie został zapomniany  podkreślił. Do sprawy odniósł się na antenie Programu 3 Polskiego Radia Borys Budka.

"Powinniśmy pamiętać o uczczeniu zbrodni katyńskiej"

arabski 1200 pap.jpg
"Niedokładny i nierzetelny". Znamy uzasadnienie wyroku ws. Tomasza Arabskiego

 Jeśli dostanę zaproszenie od prezydenta lub premiera, będę reprezentował Platformę Obywatelską na uroczystościach 10 kwietnia. Powinniśmy pamiętać o uczczeniu zbrodni katyńskiej na odpowiednim szczeblu dyplomatycznym, powinien być tam prezydent lub premier – stwierdził przewodniczący PO.

Borys Budka podkreślił, że jeśli będzie taka inicjatywa, w której dojdzie do wspólnego złożenia kwiatów przez liderów formacji politycznych, to "weźmie w niej udział". – To elementarna przyzwoitość wobec historii Polski, tragedii katyńskiej i smoleńskiej – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Borys Budka (przewodniczący PO)
Data emisji: 14.02.2020
Godzina emisji: 8.14

PAP/pb/mk

Czytaj także

Wrak rządowego tupolewa po latach. Tygodnik "Sieci" pokazał nowe zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 09:27
Tygodnik "Sieci" opublikował we wtorek fotografie wraku tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się w Smoleńsku. To pierwsze od kilku lat zdjęcia tego, co zostało po rządowym samolocie - podaje tygodnik.
rozwiń zwiń