Małgorzata Gosiewska: najlepszą rekomendacją dla Andrzeja Dudy jest wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 08:25
– Musimy zrobić wszystko, stanąć na głowie, w pełni się zmobilizować, by wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu.
Audio
  • Małgorzata Gosiewska: nie lekceważmy I tury wyborów prezydenckich ("Salon Polityczny Trójki")

W najnowszej "Polska The Times" zaprezentowano badanie na temat możliwych wyników majowych wyborów prezydenckich. Przewaga Andrzeja Dudy nad kontrkandydatami w pierwszej turze jest widoczna, urzędujący prezydent cieszy się poparciem 41,3 proc. Polaków, pretendująca zaś do objęcia urzędu głowy państwa Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na 24 proc. głosów. Sondaż daje też zwycięstwo Andrzejowi Dudzie w drugiej turze, jednak z mniejszą przewagą.

kaczynski_1200.jpg
Prezes PiS: ta bitwa jeszcze trwa i musimy ją wygrać

"Siła złego na jednego"

W ocenie gościa Programu 3 Polskiego Radia, do sondaży należy podchodzić z dystansem. – Najlepszym sondażem są oczywiście wybory. Powinniśmy bardzo poważnie przyjąć ten sondaż, bo pokazuje on, z czym możemy spotkać się w drugiej turze: siła złego na jednego, konsolidacja wszystkich środowisk przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie – dodała Gosiewska.

>>> [SONDAŻ] Andrzej Duda faworytem II tury wyborów prezydenckich

Wicemarszałek Sejmu oceniła, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w pierwszej turze jest "możliwe" i  "bardzo realne".  – To wymaga od nas ciężkiej pracy, to wymaga od Polaków dogłębnej analizy sytuacji i pójścia do wyborów – oceniła. Zaapelowała, by nie lekceważyć pierwszej tury wyborów.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że "boi się sondaży, które pokazują, że jest bardzo dobrze". – One usypiają nasz elektorat. Nie dajmy się uśpić – dodała.

1200_Duda_PAP.jpg
Premier: Andrzej Duda jest gwarantem tego, że naprawa Rzeczypospolitej będzie trwać

"Wiarygodność najlepszą rekomendacją"

Gość Polskiego Radia oceniła, że najlepszą rekomendacją dla Andrzeja Dudy jest wiarygodność. – Realizujemy zobowiązania, idziemy dalej, prezydent nie jest "malowaną lalą" wyprodukowaną na potrzeby kampanii przez sztab PR-owców, jest realną osobą, konkretnym człowiekiem, który nikogo nie udaje: kocha Polskę, lubi rozmawiać z ludźmi i który słucha ludzi – oceniła.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Błażej Spychalski: spotkania z Polakami to jeden z filarów prezydentury Andrzeja Dudy

Jej zdaniem, Andrzej Duda godnie reprezentował nasz kraj, walczył o wzmacnianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej i robił to skutecznie. To jest jego największa wartość: pokazał, jak można prowadzić polską politykę zagraniczną, pokazał, że nie odrywa się od podjętych zobowiązań i od zwykłych ludzi – podkreśliła Małgorzata Gosiewska.

>>> [NASZ WYWIAD] "Miniona kadencja jest imponująca". Henryk Kowalczyk o dokonaniach Andrzeja Dudy

W rozmowie także komentarz do planowanego na 10 kwietnia upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej, a także do wydarzeń w Pucku, gdzie zakłócano przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w rocznicę zaślubin Polski z morzem. W ocenie Małgorzaty Gosiewskiej byli to ludzie "tworzący bojówkę, która w obrzydliwy sposób obrażała głowę państwa polskiego".

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 8.15

mbl/ml

Czytaj także

Miłosz Lodowski: czeka nas bardzo brutalna kampania wyborcza

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 19:08
- Wynik polskich wyborów prezydenckich wpłynie na sytuację geopolityczną w tej części Europy, a może nawet świata - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, który przewiduje brutalną kampanię wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: Platforma Obywatelska chce rozgrywać wybory prezydenckie nienawiścią

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 08:12
- Musimy przyjąć do wiadomości, że Platforma Obywatelska chce rozgrywać wybory prezydenckie poprzez nienawiść. Nie możemy się takiemu działaniu poddawać, ale trzeba się przed tym bronić - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto w sztabie Andrzeja Dudy? Paweł Mucha: skład w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 07:58
W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Zaznaczył, że planowane są kolejne konwencje wyborcze Andrzeja Dudy i można spodziewać wystąpień programowych prezydenta.
rozwiń zwiń