"Musi być dyscyplina". Przemysław Czarnek o sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 09:09
– Jeśli ktoś nie jest w stanie poskromić własnych ambicji, to trzeba mu na to zwrócić uwagę. Musi być dyscyplina. Mamy w szczególności rozmowy z Solidarną Polską i niech to się toczy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, poseł PiS.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Mateusz Marek

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.

Czytaj więcej
muller piotr PR1 1200.jpg
Müller: nie ma żadnych decyzji, żeby wcześniejsze wybory były realizowane

Według Przemysława Czarnka bardzo potrzebna jest dyscyplina, gdyż "trzeba zrealizować reformy, które zostały zapowiedziane w wyborach parlamentarnych". – W tym trudnym okresie, który jest spowodowany pandemią COVID-19, potrzebne jest zdyscyplinowanie armii na ten bój trzyletni – powiedział poseł.

Polityk PiS zaznaczył również, że trwają jeszcze rozmowy koalicyjne. – Idą one w tym kierunku, że armia, która od pięciu lat skutecznie reformuje Polskę i okazała się niezwykle sprawna, znów wraca do swoich szeregów. Jako zwarta będzie szła przez front zmian przez następne trzy lata. To jest nam potrzebne – stwierdził gość radiowej Trójki.

– Zjednoczona Prawica jest świetnym projektem, który zmienił scenę polityczną i to, co się dzieje w Polsce. Dobrze więc by było przez następne trzy lata efektywnie reformować kraj, zgodnie z zapowiedziami z kampanii wyborczych – dodał.

Posłuchaj
12:45 PR3_MPLS 2020_09_22-08-13-39_for_media.mp3 Przemysław Czarnek o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Salon polityczny Trójki)

"Byłby to zaszczyt"

Według doniesień medialnych Przemysław Czarnek jest też typowany na jednego z ewentualnych zastępców Zbigniewa Ziobro. On sam nie wyklucza tej możliwości. – Jestem od niemal roku posłem PiS, który aktywnie uczestniczy w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości. Spraw, w które się skutecznie angażowałem, było na tyle dużo, że siłą rzeczy moje nazwisko się gdzieś pojawia w kontekście ministra sprawiedliwości – powiedział gość Trójki.

– Jeżeli dostałbym propozycje pokierowania resortem sprawiedliwości, to byłby to zaszczyt sam w sobie. Musiałbym to wtedy bardzo poważnie rozważyć – dodał.

Czytaj więcej
1200_Schreiber_EN.jpg
Schreiber: jeżeli mamy w każdej sprawie czynić ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem

Przemysław Czarnek zauważył jednak, że aktualnie nadal ministrem jest Zbigniew Ziobro. – To jest stan na dzisiaj – stwierdził poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Przemysław Czarnek (poseł PiS)
Data emisji: 22.09.2020
Godzina emisji: 8.13

jp/ml

Czytaj także

Szef KPRM: nie ma rozmów koalicyjnych. Rząd mniejszościowy i wcześniejsze wybory to realna opcja

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 09:09
- Kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości podejmie decyzję co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, informując jednocześnie, że "w tej chwili rozmów koalicyjnych nie ma".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 07:44
- Rozmowy o nowej umowie koalicyjnej zostały przerwane i nie ma planów, aby w najbliższym czasie miały być kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii zostaną podjęte decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń