Wiceminister zdrowia: Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 09:00
– Dzisiaj około godz. 12 ogłosimy nową listę powiatów i miast z dodatkowymi obostrzeniami – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Waldemar Kraska
Waldemar Kraska Foto: Piotr Molecki/East News

W środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że Warszawa "niemalże z pewnością" od najbliższej soboty znajdzie się w strefie żółtej, a dodatkowymi obostrzeniami objęte będzie ponad 100 powiatów.

W "Salonie politycznym Trójki" zapowiedź rzecznika potwierdził Waldemar Kraska. – Tak, Warszawa będzie w żółtej strefie – oświadczył wiceszef MZ.

covid maseczki 1200.jpg
"Nie będzie taryfy ulgowej". Rzecznik KGP o karach za brak maseczki

Czytaj także:

Przypomniał, że od soboty wchodzą nowe obostrzenia w strefach żółtej i czerwonej, przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale też na wolnym powietrzu.

– Chcemy, aby w dużych aglomeracjach, gdzie jest duży kontakt międzyludzki, obostrzenia wchodziły wcześniej – dodał gość Trójki.


Posłuchaj
12:20 PR3_MPLS 2020_10_08-08-44-31.mp3 Waldemar Kraska o pandemii koronawirusa (Salon polityczny Trójki)

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister zdrowia mówił także o dniu Wszystkich Świętych. – Apelujemy, żeby nie gromadzić się na cmentarzach w dużych grupach, nie uczestniczyć w dużych spotkaniach. Nie przewidujemy zamknięcia cmentarzy, ale obowiązkowe będzie tam noszenie maseczek – zaznaczył.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 8.10.2020
Godzina emisji: 8.45

mr/kr

Czytaj także

Borys Budka: rząd nie zajmował się tym, jak walczyć z pandemią, tylko podziałem łupów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 09:35
– Żaden z dobrych pomysłów opozycji nie został zrealizowany – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef PO Borys Budka, odnosząc się do aktualnego stanu walki z pandemią COVID-19 w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Libicki: mówienie o tym, że koronawirus nie istnieje, jest totalną bzdurą

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 16:47
- Ci, którzy negują istnienie pandemii, szybko zmieniliby zdanie, gdyby okazało się, że któryś z nich sam zachorowałby na koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma decyzji, aby zawiesić stacjonarne zajęcia w szkołach". MEN dementuje fake newsa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 17:20
Krążąca w internecie grafika imitująca wpis resortu edukacji na Twitterze, informująca o zawieszeniu od 20 października funkcjonowania wszystkich szkół i placówek oświatowych to fake news - ostrzegło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń