Włodzimierz Czarzasty: nie wierzę w plan premiera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 09:32
– Wszystko to, co robią, wynika z bezsilności i braku planów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o działaniach rządu w związku z pandemią koronawirusa lider SLD Włodzimierz Czarzasty.
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: PR

– Premier powinien informować wszystkich w Polsce, co ma zamiar zrobić w perspektywie 2-3 miesięcy, w momencie, gdy będzie zachorowań 12, 20, 40 tysięcy, w momencie, gdy 2 tysiące ludzi będzie potrzebowało respiratorów – ocenił działania rządu gość "Salonu politycznego Trójki".

Posłuchaj
13:33 PR3_Salon_2020_10_23-08-44-48_for_media.mp3 Włodzimierz Czarzasty: nie wierzę w żadne słowo i plan premiera (Salon polityczny Trójki)

 

"Lewica ma na wszystko odpowiedź"

Polityk SLD stwierdził, że "Lewica ma na wszystko odpowiedź".

Beata Maciejewska 1200.jpg
"Rząd przespał najważniejsze momenty". Poseł Lewicy o pandemii koronawirusa

– Od pięciu miesięcy mówiliśmy o podwyżkach dla lekarzy. Premier i rząd mówili, że żadnych podwyżek nie będzie, bo im się nie należą, obrażali tych lekarzy. Mówiliśmy o testach dla służby zdrowia, nie były robione. Mówiliśmy o utworzeniu szpitali polowych, 5 miesięcy temu. Mówiliśmy o izolatoriach, sanatoriach, wykorzystaniu hoteli. Mówiliśmy, że się nie będzie dało dodzwonić do Sanepidu, że będą kolejki do badań po 4-8 godzin. Żaden z tych facetów nie brał tego pod uwagę, żaden – mówił Włodzimierz Czarzasty.

Odpowiedź na sytuację w szkołach

– Wszyscy nie mamy informacji na 3 przypadki o 2, skąd pochodzi wirus. Prawdopodobnie jest tak, że te wypadki zachorowań biorą się poprzez szkoły. Dzieciaki chorują bezobjawowo, przynoszą to do domu i to się mnoży dalej, jeżeli to jest prawda, to trzeba szkoły natychmiast zamknąć. Problem polega na tym, że premier nie wie, czy to jest prawda, powinni zrobić badania w 500 szkołach wszystkich dzieciaków – mówił przewodniczący SLD.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (przewodniczący SLD)
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 8.45 

pg/ml

Czytaj także

Borys Budka: rząd nie zajmował się tym, jak walczyć z pandemią, tylko podziałem łupów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 09:35
– Żaden z dobrych pomysłów opozycji nie został zrealizowany – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef PO Borys Budka, odnosząc się do aktualnego stanu walki z pandemią COVID-19 w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To wierutna bzdura". Senator PiS o oskarżeniach opozycji pod adresem rządu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 13:35
- Opozycja będzie mówiła swoje - ta mantra będzie powtarzana zarówno z mównicy sejmowej, jak i innych miejsc. Opozycja sejmowa i większość senacka uznała, że tematy, które mogą budzić poczucie zagrożenia, są dobre do atakowania rządu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki, senator PiS.
rozwiń zwiń