"Nie może być tak, że służby nie wpuszczają marszałka do pracy". Gawkowski o incydencie dot. Czarzastego

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 09:32
- Nie może być tak, że polskie służby zabraniają marszałkowi Sejmu, jednemu z najważniejszych osób w państwie, wejść do swojej pracy, miejsca gdzie się prawo uchwala - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: PR

W zeszłą środę w Warszawie odbył się kolejny protest związany z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów antyaborcyjnych. Politycy Lewicy poinformowali w środę wieczorem, że policja "blokowała fizycznie" przejście do Sejmu wicemarszałka Czarzastego (Lewica) i że miał on "zostać pobity przez policję". Rzecznik Komendy Stołecznej Policji mówił w czwartek, że sytuacja "została przedstawiona w zupełnie inny sposób, niż faktycznie miała miejsce". Powołał się na nagranie, które "wyraźnie pokazuje, która strona była stroną atakującą", dodał też, że policjant doznał poważnej kontuzji.

czarzasty pap 1200.jpg
Rzecznik KGP: wydział kontroli sprawdza, co zaszło między Czarzastym a policją

- To nie policjanci sami się wysyłają na demonstracje, to nie sami policjanci odgradzają Sejm od obywateli, to nie sami policjanci używają pałek teleskopowych, ktoś nimi rządzi. Rządzi nimi dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Krzysztof Gawkowski. 


Posłuchaj
12:41 _PR3_AAC 2020_11_26-08-45-01_for_media.mp3 Krzysztof Gawkowski: to policja, która miała rozkazy od Kamińskiego i Kaczyńskiego, wywoływała te problemy, które później w telewizjach oglądaliśmy (Trójka/Salon polityczny Trójki)

 

Gawkowski zwrócił uwagę na odbieranie obywatelom dostępu do Sejmu. - Jest rozpisany przetarg w Sejmie, że mają być mury - trzymetrowe bramy - przy wejściu do Sejmu. Złożyliśmy jako Lewica wniosek, żeby skończyć z takim właśnie odgradzaniem Sejmu od obywateli - powiedział polityk Lewicy. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica) 
Data emisji: 26.11.2020
Godzina emisji: 8.45

kb

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: została naruszona nietykalność marszałka Czarzastego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 08:52
 - Na filmie widać wyraźnie, że Włodzimierz Czarzasty stał i prawie się nie ruszał - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 osób z zarzutami po środowych zgromadzeniach w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 18:08
Dwanaście osób, które zostały zatrzymane podczas środowych nielegalnych zgromadzeń w Warszawie, usłyszało już zarzuty m.in. w związku z występkiem chuligańskim - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że z trzynastą osobą nadal prowadzone są czynności.
rozwiń zwiń