Jakub Kulesza: należy natychmiast otworzyć całą gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 09:35
– Tego przede wszystkim potrzebują przedsiębiorcy – możliwości zarabiania. Z wielu obszarów gospodarki nie ma co zbierać, ale trzeba ratować to, co jeszcze można – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
Jakub Kulesza
Jakub KuleszaFoto: PR24/TB

W sobotę zostały ponownie otwarte galerie handlowe, ale mogą one działać tylko w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym. Jest to efekt ostatniego poluzowania obostrzeń, które można było wprowadzić po znaczącym spadku dobowej liczby nowych zakażeń.

Czytaj więcej
Waldemar Kraska 1200.jpg
Wiceminister zdrowia: przestrzeganie obostrzeń to najlepszy prezent świąteczny dla naszych bliskich

Jakub Kulesza stwierdził, że "otwarcie galerii handlowych należy ocenić z perspektywy decyzji o ich zamknięciu". – Oceniam to negatywnie, bo nie trzeba by było ich otwierać, gdyby wcześniej nie były zamknięte. Zamykanie obszarów życia gospodarczego naraża później ludzi na kumulację – powiedział poseł.

"Ludzie nie wierzą w obostrzenia"

Polityk Konfederacji odniósł się również do tego, że wielu Polaków nie przestrzega obowiązujących przepisów epidemicznych i lekceważy zalecenia. – Trudno dziwić się ludziom, że nie stosują się do obostrzeń, które nie mają żadnej logiki w działaniu – stwierdził Jakub Kulesza.

– Ludzie sami nie wierzą w te obostrzenia i mają wrażenie, że rząd działa w sposób losowy, chaotyczny i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Tak jest i z tego wynika brak zaufania do działań władzy – dodał.


Posłuchaj
14:17 2020_11_30 08_44_56_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Jakub Kulesza: rząd działa w sposób losowy, chaotyczny i wbrew zdrowemu rozsądkowi (Salon polityczny Trójki)

 

Gość radiowej Trójki zauważył także, że obostrzenia mają negatywny wpływ na sytuację przedsiębiorców i finanse całego państwa. Poseł ocenił, że – według niego – "należy natychmiast otworzyć całą gospodarkę". – Tego przede wszystkim potrzebują przedsiębiorcy – możliwości zarabiania. Z wielu obszarów nie ma co zbierać, ale trzeba ratować to, co jeszcze można – ocenił polityk Konfederacji.

Czytaj więcej
Sutkowski.jpg
Dr Sutkowski: część ludzi bawi się podczas pandemii, dorośli zachowują się jak dzieci

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której ponadto Jakub Kulesza odniósł się do najnowszych udogodnień podatkowych wprowadzonych przez rząd i działań policji wobec Strajku Kobiet.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Jakub Kulesza (Konfederacja)
Data emisji: 30.11.2020
Godzina emisji: 8.45

jp/kr

Czytaj także

Ekspert: wyścig do szczepionki na COVID-19 wciąż trwa. To raczej maraton niż sprint

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 07:14
Mimo ostatnich pozytywnych wiadomości, wyścig o skuteczną szczepionkę na COVID-19 jeszcze się nie skończył. To jest raczej maraton, a nie bieg na setkę - stwierdził dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategia szczepień na koronawirusa. Prace w kancelarii premiera na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 07:16
Kolejność podawania preparatów, znalezienie do tego odpowiednich miejsc w gminach i przygotowanie dystrybucji to kluczowe punkty planu rządu dotyczącego szczepień na koronawirusa - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń