"Motywowany politycznie". Wiceszef PO o wniosku Zbigniewa Ziobro ws. Joanny Scheuring-Wielgus

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 09:00
– Wydaje mi się, że jest to motywacja czysto polityczna, a nie działanie uczciwego Prokuratora Generalnego. Swoją drogą trzeba by się przyjrzeć temu przepisowi, który daje możliwość karania za takie rzeczy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Odniósł się do wniosku Zbigniewa Ziobro o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
13:55 2020_12_22 08_45_02_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: wniosek Zbigniewa Ziobro o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus jest absurdalny (Salon polityczny Trójki)

 


scheuring_ziobro1200.jpg
Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Zbigniew Ziobro złożył wniosek

W poniedziałek wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus złożył do marszałek Sejmu Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Poseł Lewicy może usłyszeć zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

Tomasz Siemoniak, zapytany jak ocenia zachowanie Scheuring-Wielgus, powiedział, że nie popiera demonstracji w kościele, ale będzie bronił prawa każdego do wyrażania własnych poglądów. – Po to wywalczyliśmy wolność i niepodległość w 1989-90 roku, żeby każdy mógł robić różne rzeczy, również mniej mądre i kontrowersyjne – stwierdził Siemoniak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceszef PO podkreślił, że działanie Ziobro wobec poseł Lewicy jest motywowane politycznie. – On ściga przeciwniczkę polityczną, bo uważa, że to może się komuś spodobać. (...) To próba pokazania twardej linii – ocenił.

Siemoniak zarzucił natomiast ministrowi sprawiedliwości pobłażliwość m.in. w ściganiu pedofilii w Kościele.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceszef PO)
Data emisji: 22.12.20
Godzina emisji: 8.45

paw/kr

Czytaj także

Siemoniak o pandemii: przepraszam za Platformę i opozycję, za błędy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:30
Przepraszam za PO, za błędy i za niewłaściwe prognozy dotyczące epidemii koronawirusa - mówił Tomasz Siemoniak (PO), odnosząc się do słów szefa partii PO Borysa Budki o ekspertyzach, według których fala pandemii skończy się jesienią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia o szczepieniach na COVID-19: sam się zaszczepię, prawdopodobnie zrobi to cała moja rodzina

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:35
– Polskie prawo, ustawa zakaźna, bardzo wyraźnie mówi o tym, że istnieje pojęcie kwarantanna w odniesieniu do osoby, która powinna zostać odizolowana z przyczyn epidemiologicznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: prezydent popiera działania rządu ws. obostrzeń, to jedyna droga

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 09:40
– Liczymy na to, że polskie społeczeństwo jest zdyscyplinowane, świadome i te obostrzenia, które są stosowane, wystarczą – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń