Piotr Zgorzelski: wierzę w szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 09:00
– Nie należy obawiać się szczepień – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że "zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi eliminuje ryzyko choroby do zera".
Piotr Zgorzelski
Piotr Zgorzelski Foto: PR

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zachęcił do szczepień przeciwko COVID-19. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił, że zaszczepienie się niemal całkowicie eliminuje ryzyko zachorowania.

Gut PAP Arch-1200.jpg
Prof. Gut: szczepionka zacznie być skuteczna, gdy przyjmie ją 60 proc. populacji


Posłuchaj
15:05 2020_12_28 08_44_39_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Piotr Zgorzelski: niech w pierwszej kolejności zaszczepią się osoby z grupy podwyższonego ryzyka (Salon polityczny Trójki)

  

Gość radiowej Trójki podkreślił, że nie należy obawiać się szczepień. Dodał, że jeśli na około trzy miliony zaszczepionych do tej pory osób u zaledwie kilku wystąpiła reakcja alergiczna, to szczepionka jest zdecydowanie bezpieczna.

Piotr Zgorzelski dodał, że przez następne miesiące osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19, powinny zachęcać innych do szczepień. Jak powiedział w Salonie politycznym Trójki polityk ludowców, przyjąć szczepionkę muszą najpierw osoby z grupy ryzyka.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 28.12.2020
Godzina emisji: 8.45

mg/kr


Czytaj także

Narodowa kwarantanna. Fogiel: działamy na podstawie najlepszych dostępnych danych i symulacji

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 10:11
– Przewidzieć wszystkiego się nie da. Cały czas działamy na podstawie najlepszych dostępnych danych i symulacji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel z PiS. Gośćmi audycji byli również: Błażej Spychalski, Marcin Kierwiński, Anna Maria Żukowska oraz Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia dla osób spoza grupy zero

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 09:00
– Pierwsze szczepienia odbędą się w 72 szpitalach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia. Dodał, że od 15 stycznia, zaraz po zaszczepieniu służb medycznych, możliwa będzie rejestracja kolejnych grup pacjentów.
rozwiń zwiń