Nauka w czasie pandemii. Terlecki: rok szkolny jest w jakimś sensie stracony

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 09:07
– W największym stopniu dotknęło to najmłodsze dzieci, którym odebrano możliwość kontaktu społecznego, przez to, że szkoły są zamknięte – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu odniósł się w ten sposób do kwestii organizacji czasu dzieci i młodzieży w trakcie pandemii.
Ryszard Terlecki w studiu radiowej Trójki
Ryszard Terlecki w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

Na temat petycji w sprawie zakazu samodzielnego przemieszczania się dzieci do godziny 16 w trakcie ferii, Terlecki stwierdził, że jest to "narzekanie, żeby narzekać". – Gdyby rząd ogłosił, że młodzież powinna przebywać w domu po godzinie 16, a do godziny 16 mogą wychodzić, to mielibyśmy taką samą akcję i petycje, które przekonywałyby opinię publiczną, że rząd się myli – uznał.

czarnek 1200 (5).jpg
Minister edukacji i nauki: koniec stycznia i luty to okres, kiedy nauczyciele będą poddawani szczepieniom

– To jest problem, który dotyczy nie tylko ferii, ale w ogóle całego roku szkolnego, który w gruncie rzeczy w jakimś stopniu jest stracony – powiedział gość Polskiego Radia.

W odniesieniu do nadchodzącego Sylwestra zaznaczył, że "liczymy na odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną".

Posłuchaj
14:33 2020_12_29 08_44_57_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Ryszard Terlecki: liczymy na odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną (Salon Polityczny Trójki)
 

Czytaj także:

W audycji rozmawiano także na temat szczepień przeciwko COVID-19. Terlecki skomentował wzajemne zaszczepienie się Grodzkiego i Karczewskiego. – Osoby znane, osoby jakoś identyfikowane przez dużą część społeczeństwa dadzą przykład i to powinno wpływać na skalę szczepień – stwierdził gość Polskiego Radia.

– W całej Europie, w całym świecie podobne praktyki są w tej chwili stosowane po to, by zachęcić do szczepienia – dodał. Podkreślił, że "łączymy z tą szczepionką ogromne nadzieje".


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Ryszard Terlecki (PiS)
Data emisji: 29.12.2020
Godzina emisji: 8.44

itom/kr

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: wierzę w szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 09:00
– Nie należy obawiać się szczepień – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że "zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi eliminuje ryzyko choroby do zera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny dzień szczepień przeciwko COVID-19. Wzajemnie zaszczepią się Grodzki i Karczewski

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 06:53
Wtorek będzie kolejnym dniem szczepień przeciwko COVID-19. Rozdysponowane mają zostać ostatnie fiolki z pierwszej partii szczepionek, która dotarła do Polski w piątek w nocy i część z drugiej, poniedziałkowej dostawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest zapas łóżek dla pacjentów z COVID-19. Tak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 07:29
We wszystkich regionach kraju pozostaje zachowany zapas przynajmniej kilkuset wolnych łóżek covidowych i kilkudziesięciu respiratorów.
rozwiń zwiń