"W centrum programu jest człowiek i rodzina". Dera o gospodarczej odbudowie po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:15
– Główną osią jest to, żeby pomagać obywatelom, żeby na czele tego programu stał człowiek i rodzina. To są fundamenty, na których bardzo zależy panu prezydentowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, komentując plany odbudowy gospodarczej po pandemii koronawirusa. 
Andrzej Dera w studiu radiowej Trójki
Andrzej Dera w studiu radiowej TrójkiFoto: PR

Tematem audycji był plan odbudowany gospodarczej Polski po pandemii koronawirusa. 

Gowin PAP-1200.jpg
Jarosław Gowin zapowiada nową politykę przemysłową Polski. Ma się ona opierać na funduszach UE

Gość rozmowy skomentował udział Andrzeja Dudy w przygotowywaniu Krajowego Planu Odbudowy. – To było konsultowane z panem prezydentem i planowane są dalsze rozmowy – wyznał. 


Posłuchaj
13:25 _PR3_AAC 2021_02_26-08-44-53_for_media.mp3 Andrzej Dera: wychodzenie z pandemii jest jednym z priorytetów rządu i pana prezydenta (Salon polityczny Trójki)

 

– Wielokrotnie pan prezydent na ten temat rozmawiał z zapleczem gospodarczym, wychodzenie z pandemii jest jednym z priorytetów rządu i pana prezydenta, tutaj potrzebne jest współdziałanie – dodał Dera, zwracając uwagę na znaczenie konsultacji społecznym w planowaniu strategii wsparcia gospodarki. 

Doradca prezydenta przyznał, że obecnie – kiedy sama pandemia trwa - trudno jest podać szczegóły planowanych działań. – To nie jest czas, żeby ogłaszać harmonogram. To będzie interesowało obywateli, przedsiębiorców, kiedy naprawdę nastąpi poluzowanie i kiedy w jakimś stopniu opanujemy pandemię – powiedział. – To trzeba bardzo dokładnie przygotować i pan prezydent uczestniczy w tych planach – dodał Dera. 

Salon Polityczny Trójki - Andrzej Dera/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
GośćAndrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 26.02.2021
Godzina emisji: 08.45

kb/kr

Czytaj także

Programy wsparcia. Zobacz, kto nadal może skorzystać z pomocy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 10:05
Programy pomocowe to różnorodne formy wsparcia kierowane m.in. do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń, a także organizacji pozarządowych. Cały rok trwały i nadal ogłaszane są nowe nabory z programów krajowych, regionalnych i Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:27
– Poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące. Generalnie rzecz biorąc polska gospodarka w pandemii daje sobie radę relatywnie dobrze na tle innych krajów europejskich – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko ja jestem na celowniku". Marek Suski o składzie Rady Programowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:40
– Jak chodzi o to, żeby przejechać się po kimś z PiS, to każdy pretekst jest dobry – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Suski, komentując krytyczne opinie dotyczące wyboru przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń