Błażej Spychalski chce się zaszczepić preparatem AstraZeneki. "Jeśli tylko przyjdzie na to czas"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 09:30
- Zaszczepiłbym się każdą szczepionką, jeżeli tylko przyjdzie na to czas. Każdą dopuszczoną przez odpowiednie organy i unijne i polskie. Nie rozróżniając, czy to będzie ten czy inny producent - zadeklarował w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, pytany o szczepienia preparatem firmy AstraZeneca.
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: PR

Pierwszą kwestią poruszoną w audycji było odznaczenie Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jak potwierdził wcześniej rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, w poniedziałek prezydent Andrzej Duda odznaczy sportowca. Order został przyznany "za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej".

lewandowski 1200.jpg
Robert Lewandowski zostanie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

W "Salonie politycznym Trójki" dodał, że uroczystość odbędzie się stacjonarnie, a nie jedynie symbolicznie.  Odbiór takiego odznaczenia musi się odbyć również w sensie fizycznym  dodał.


Posłuchaj
14:31 _PR3_AAC 2021_03_18-08-44-59_for_media.mp3 Błażej Spychalski m.in. o powrocie do obostrzeń i szczepieniu AstraZenecą (Salon polityczny Trójki)

 

Powrót obostrzeń

Beata Michniewicz pytała swojego gościa, czy prezydent jest wcześniej informowany o decyzjach rządu ws. walki z koronawirusem.  To zupełnie oczywiste, że tak ważne dla Polski decyzje są z prezydentem konsultowane i jest on wcześniej o nich informowany  odparł rzecznik prezydenta.

Czytaj także:

 Mam nadzieję, że ograniczenia, które wprowadził rząd, przyczynią się do tego, że liczba zachorowań spadnie  podkreślił Spychalski. Pytany o swoje osobiste poczucie bezpieczeństwa w pandemicznej rzeczywistości jako ozdrowieńca, podkreślił, że "jest wiele przykładów, że osoba, która przechorowała koronawirusa, może zachorować po raz kolejny". 

Absolutnie przestrzegam wszystkich wymogów bezpieczeństwa, (...) stosuję się do wszystkich wytycznych, które są przez polski rząd wdrażane  podkreślił minister z Kancelarii Prezydenta.

Szczepienia AstraZenecą?

forum szczepionka AstraZeneca 1200.jpg
"Szczepionka działa. Nie bójmy się jej". Dr Rajewski o preparacie AstraZeneki

Błażej Spychalski zadeklarował również, że chętnie zaszczepi się każdą dopuszczoną na europejski i polski rynek szczepionką.  Zaszczepiłbym się każdą szczepionką, jeżeli tylko przyjdzie na to czas. Każdą dopuszczoną przez odpowiednie organy i unijne i polskie. Nie rozróżniając, czy to będzie ten czy inny producent  powiedział.  Pan prezydent wielokrotnie deklarował, że jak przyjdzie jego kolej, to się zaszczepi  dodał.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Błażej Spychalski (rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy)
Data emisji: 18.03.2021
Godzina emisji: 8.44

st/mk

Czytaj także

Szymon Hołownia o szczepieniach na COVID-19: sam się zaszczepię, prawdopodobnie zrobi to cała moja rodzina

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:35
– Polskie prawo, ustawa zakaźna, bardzo wyraźnie mówi o tym, że istnieje pojęcie kwarantanna w odniesieniu do osoby, która powinna zostać odizolowana z przyczyn epidemiologicznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nas czeka w 2021 roku? Politycy wskazali najważniejsze wyzwania dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 10:00
Pandemia koronawirusa, program szczepień, wykorzystanie środków z UE. Goście Programu 3 Polskiego Radia: Błażej Spychalski, Jarosław Sellin, Paweł Kowal, Krzysztof Gawkowski oraz Marek Sawicki odnieśli się do najważniejszych wyzwań na 2021 rok.
rozwiń zwiń