Piotr Zgorzelski: koniec lockdownu 30 kwietnia to realny termin

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 09:22
– Nie ma potrzeby czekać, aż dwadzieścia kilka milionów Polaków się zaszczepi i wtedy otwierać gospodarkę – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, by zrezygnować z pandemicznych restrykcji z dniem 30 kwietnia. Zdaniem Piotra Zgorzelskiego, "to jest realny termin".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kukiz1.jpg
"Ustawa za ustawę". Paweł Kukiz o współpracy z PiS

"Nie ma powodów, by 10 milionów Polaków trzymać w domu"

Wicemarszałek Sejmu podkreślił, że luzowanie obostrzeń "wraz z nabywaniem odporności populacyjnej obywateli" to jeden z postulatów Polskiego Stronnictwa Ludowego. 


Posłuchaj
14:07 [ PR3]PR3 (mp3) 13 kwiecień 2021 08_44_57.mp3 Piotr Zgorzelski: nie ma powodu, by 10 milionów Polaków trzymać w domu (Salon Polityczny Trójki)

 

Powiedzmy sobie szczerze: dzisiaj pewnie 10 milionów ludzi jest zaszczepionych pierwszą lub drugą dawką albo są ozdrowieńcami. Nie ma powodów, by 10 milionów Polaków trzymać w domu, bo rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – stwierdził.

Czytaj także:


Należy "umożliwić ludziom prowadzenie biznesu"

Według Piotra Zgorzelskiego "trzeba to robić na miękko". – Dawać certyfikaty bezpieczeństwa zdrowotnego czy paszporty tym wszystkim, którzy są już bezpieczniejsi od tych, którzy są jeszcze przed szczepieniami i po prostu poluzowywać gospodarkę, umożliwiając tym ludziom prowadzenie biznesu – zaznaczył.

Poseł PSL dodał, że gospodarka powinna ruszać "tak jak w Wielkiej Brytanii", stopniowo otwierać się z twardego lockdownu. – Nie ma potrzeby czekać, aż dwadzieścia kilka milionów Polaków się zaszczepi – ocenił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 13.04.2020
Godzina emisji: 8.45

ms/kr

Czytaj także

"Polacy powinni poznać ten materiał". Sellin o filmie podsumowującym prace podkomisji smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 09:27
– Im więcej jawności i transparentności w pokazywaniu tych prac i ich rezultatów, tym lepiej – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, odnosząc się do planowanej emisji filmowego sprawozdania podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"System działa". Szef KPRM o rejestracji na szczepienia osób poniżej 60. roku życia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:28
– Większość tych rozwiązań, które teraz stosujemy, jest związana z powolnym dostarczaniem szczepionek do Polski przez producentów. Ten problem dotyczy również innych krajów Unii Europejskiej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: przedłużanie aresztu bez końca nie jest właściwe

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:06
- Zatrzymanie tymczasowe powinno być ostatecznym środkiem, a nie pierwszym. Sławomir Nowak przebywał w areszcie 9 miesięcy. Powinien to być wystarczający okres dla prokuratury, żeby zebrała właściwe dowody na to, by przedstawić akt oskarżenia - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń