Biedroń: KO jest w poważnych turbulencjach i traci zdolność przekonywania ludzi do siebie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 08:59
– KO jest w poważnych turbulencjach i traci zdolność zarażania ludzi do siebie, to znaczy przekonywania, że oni będą w stanie dobrze rządzić – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, eurodeputowany i prezes partii Wiosna.

Gość Beaty Michniewicz tłumaczył, że jeżeli Koalicja Obywatelska wykłada się na prostym głosowaniu, to taka sytuacja nie pomaga również całej opozycji. Zapewniał też, że na pewnych polach Lewica działa w porozumieniu z KO.


Posłuchaj
14:44 _PR3_AAC 2021_05_31-08-45-06_for_media.mp3 Robert Biedroń: pokazujemy, że opozycja może być konstruktywna, że może załatwiać ważne rzeczy dla ludzi (Salon polityczny Trójki)

 

 My jako Lewica idziemy obok, współpracujemy w wielu kwestiach, na przykład w kwestii wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, czy wspólnego kandydata na prezydenta Rzeszowa  zaznaczył Robert Biedroń.

Joanna Mucha 1200 PAP.jpg
"Nie do końca rozumiem moich kolegów z PO". Mucha o głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy

"Zakasaliśmy rękawy"

Lider Wiosny tłumaczył ponadto, że Lewica pokazuje, iż "opozycja może być konstruktywna, może załatwiać rzeczy dla ludzi, walczyć o ważne sprawy dla Polek i Polaków, jak np. mieszkania czy szpitale".

 Kiedy oni okładają się po głowach, zajmują się samami sobą, my zakasaliśmy rękawy i ciężko pracujemy  zapewnił.

Robert Biedroń mówił też między innymi o transformacji energetycznej w Polsce, a także o sporze z Czechami o kopalnię Turów. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Robert Biedroń (eurodeputowany i prezes partii Wiosna)
Data emisji: 31.05.2021
Godzina emisji: 08.45

pkur/kr

Czytaj także

Robert Biedroń: pary jednopłciowe powinny mieć prawo do adopcji dzieci

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 08:50
– Jak równość to równość. W tej kwestii także. Nie ma co kluczyć w tej sprawie. Takie dzieci już są, wychowują się w takich związkach – mówił w Programie 3 Polskiego Radia europoseł i kandydat na prezydenta Robert Biedroń, zapytany o kwestię adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biedroń: mamy jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych na świecie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 09:15
– Polska ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw na świecie dotyczących aborcji. Oburzające jest to, że to mężczyźni decydują o losie kobiet – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, eurodeputowany, prezes partii Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie do końca rozumiem moich kolegów z PO". Mucha o głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 09:16
– Uważam, że to zgubna polityka i moim koledzy z Platformy trochę się zagubili – skomentowała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Mucha, poseł z Polski 2050 mówiąc o sytuacji, która poprzedziła głosowanie na ratyfikacją ustawy przez Senat.
rozwiń zwiń