Jakub Kulesza: różnica w limitach dla zaszczepionych i niezaszczepionych jest niezgodna z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 09:27
– Organizatorzy wydarzeń nie mogą gromadzić informacji o tym, kto jest zaszczepiony, a kto nie jest, a dzieje się tak w kinach, na basenach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
Trójka Krzysztof Bosak Free 663.jpg
Bosak o szczepieniu przeciw COVID-19: to jest sprawa indywidualna

Politycy Konfederacji zaprezentowali projekt ustawy "Stop segregacji sanitarnej". Zakłada on m.in. zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.

Posłuchaj
13:55 MP3 2021_06_28-08-44-58_for_media.mp3 Jakub Kulesza: inne limity dla zaszczepionych i niezaszczepionych są niezgodne z konstytucją (Salon polityczny Trójki)

Jakub Kulesza przyznał, że "inne limity dla zaszczepionych i niezaszczepionych są niezgodne z konstytucją jako dzielenie na lepszych i gorszych oraz jest to niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych". – Organizatorzy wydarzeń nie mogą gromadzić informacji o tym, kto jest zaszczepiony, a kto nie jest, a dzieje się tak w kinach, na basenach. W związku z tym składamy projekt ustawy przeciw "segregacji sanitarnej". Udało się zebrać w tej sprawie także podpisy spoza grona posłów Konfederacji  powiedział polityk.

Gość Polskiego Radia dodał, że "4 lipca organizujemy wielką konwencję programową w Warszawie, która rozpocznie kolejną edycję "Wakacji z Konfederacją". – Planujemy spotkać się z Polakami na wakacjach i opowiadać o naszych pomysłach, o tym, jak widzimy Polskę po lockdownie – mówił poseł Konfederacji.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Jakub Kulesza (Konfederacja)
Data emisji: 28.06.2021
Godzina emisji: 08.45

dn

Czytaj także

Bosak o szczepieniu przeciw COVID-19: to jest sprawa indywidualna

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:24
– Wolałbym nie występować w roli doradcy, kto ma stosować jaką kurację. Od tego są lekarze i taki jest tradycyjny podział pracy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń