Kierwiński: powrót Tuska to bardzo dobra informacja dla opozycji, a zła dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 09:33
– Jarosław Kaczyński obawia się Donalda Tuska jak mało kogo w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, komentując informacje o powrocie do polskiej polityki jednego z założycieli PO.

Salon polityczny Trójki - Marcin Kierwiński/YouTube Polskie Radio


– W sobotę odbywa się Rada Krajowa PO, myślę, że na tej radzie zapadną ważne decyzje organizacyjne, choć przed nami jeszcze dwa dni rozmów między Borysem Budką, Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim. Myślę, że efekty tych rozmów będą przedstawione właśnie na Radzie Krajowej – powiedział Marcin Kierwiński.

Donald Tusk free 1200.jpg
"Cały czas sprawdza jakie ma szanse w polityce krajowej". Prof. Antoni Kamiński o Donaldzie Tusku

Wskazał, że spotkanie w tym gronie jest zaplanowane również na czwartek. – Myślę, że razem wypracują optymalną metodę działania na najbliższe miesiące, na najbliższe lata – powiedział Kierwiński. Pytany o szczegóły i układ stanowisk odparł, że "w polityce personalia są szalenie istotne, ale podstawą jest to, aby zaproponować wyborcom bardzo dobry projekt, który pokona PiS".

Czytaj także:

– Skoro Donald Tusk zadeklarował kilka tygodni temu, że chce mocniej zaangażować się w politykę, to PO z takiej pomocy powinna skorzystać – ocenił. Podkreślił, że formę tej pomocy przedstawią liderzy ugrupowania.


Posłuchaj
12:44 2021_07_01 08_44_57_PR3_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: Jarosław Kaczyński obawia się Donalda Tuska jak mało kogo w polskiej polityce (Salon polityczny Trójki)

Jacek Protasiewicz 1200.jpg
Protasiewicz: Tusk sondował Kosiniaka-Kamysza ws. ewentualnej współpracy

Gość Trójki stwierdził, że powrót Tuska to bardzo dobra informacja dla opozycji, a bardzo zła dla PiS. Jego zdaniem, wbrew przekazowi medialnemu, politycy PiS "się bardzo, bardzo boją". – Pokazują śmiech przez łzy – dodał. 

Jarosław Kaczyński obawia się Donalda Tuska jak mało kogo w polskiej polityce. On zdaje sobie sprawę, jak wiele razy z Donaldem Tuskiem przegrywał i zdaje sobie sprawę, jak bardzo w zderzeniu z Donaldem Tuskiem nie ma szans – podsumował Marcin Kierwiński.


***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 1.07.2021
Godzina emisji: 8.45

pr

Czytaj także

"Jego pomoc jest bardzo potrzebna opozycji". Kierwiński o powrocie Tuska do krajowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 08:57
- Cieszę się, że Donald Tusk postanowił mocniej zaangażować się w politykę krajową. Jego pomoc dla opozycji i dla Polski jest bardzo potrzebna - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schreiber: Zjednoczona Prawica się nie boi. Pokonywaliśmy już i Tuska, i Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 21:40
- Jak się ma 12-15 proc. w sondażach, to nie dziwię się, że panie i panowie z Platformy Obywatelskiej robią wszystko, żeby to zmienić - powiedział szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do spekulacji wokół wyborów na nowego szefa PO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: powrót Tuska to telenowela, którą emocjonują się tylko działacze PO

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 06:24
- Temat powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki przypomina telenowelę, którą emocjonują się tylko działacze Platformy Obywatelskiej - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak dodał, dla PiS w tej chwili kluczowe są kwestie gospodarki, zdrowia Polaków oraz realizacji Polskiego Ładu.
rozwiń zwiń