Michał Wójcik: Donald Tusk był przy władzy przez wiele lat i wiele złego zrobił dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 09:47
– Nikt tak bardzo nie powoduje, że na prawicy jesteśmy razem, jak Donald Tusk. On nas łączy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera.

Donald Tusk podczas konferencji prasowej przekonywał, że "Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500+ z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym". – Ja wiem, że my wielu ludzi nie przekonamy, ale chcę, żebyście wiedzieli, jak to naprawdę wyglądało – powiedział Donald Tusk.

Michał Woś 1200.jpg
Tusk twierdzi, że PO miała projekt "podobny do 500+". Woś: były premier się ośmiesza i kompromituje

 Nie wiem, kto wierzy Donaldowi Tuskowi, ja mu za bardzo nie wierzę  powiedział Michał Wójcik.  Może się nawrócił w tym zakresie, a może nie, a może mówi to tylko pod publiczkę. Fakty są takie, że to Donald Tusk nie chciał takiego programu, bo powiedział, że według jego najlepszej wiedzy nie ma po prostu pieniędzy  powiedział minister i wskazał, że były premier jest odpowiedzialny też za podniesienie wieku emerytalnego. 


Posłuchaj
13:17 [ PR3]PR3 (mp3) 7 lipiec 2021 08_45_06_for_media.mp3 Michał Wójcik: nie wiem, kto wierzy Donaldowi Tuskowi (Salon polityczny Trójki)

Michał Wójcik ocenił, że Donald Tusk "przez ostatnie cztery dni nieprawdopodobnie zamieszał". Zwrócił uwagę na przeprosiny, które Tusk skierował do Zbigniewa Ziobro i na pouczanie dziennikarzy przez nowego lidera PO.  Proszę zobaczyć, jaki szacunek do dziennikarzy. Polityk, który ucieka przed dziennikarzami i dzieli ich na lepszych i gorszych  powiedział gość Trójki.

tusk 1200 (3).jpg
"Pani będzie moralnie odpowiedzialna". Tusk atakuje dziennikarkę TVP Info po pytaniu o Amber Gold

 Nikt tak bardzo nie powoduje, że jesteśmy razem na prawicy, jak Donald Tusk. On nas łączy  stwierdził Wójcik. Dodał, że Tusk jest człowiekiem, który "był przy władzy przez wiele lat i wiele złego zrobił dla Polski" i to za jego kadencji w UE doszło do brexitu.

 Pytam tylko, kiedy skończy mu się ten jad, bo kąsa nieprawdopodobnie od czterech dni  skwitował minister.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (minister w kancelarii premiera)
Data emisji: 07.07.2021
Godzina emisji: 08.45

fc

Czytaj także

"Brak zamiłowania do ciężkiej pracy, germanocentryczność". Prezes PiS o powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 07:21
Prawdopodobnie powrót Donalda Tuska rzeczywiście ożywi jakąś mniejszościową część elektoratu Platformy Obywatelskiej - ocenił w rozmowie z "Gazetą Polską" prezes PiS Jarosław Kaczyński. W jego ocenie pozycja Tuska nie jest jednak najmocniejsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskiej polityce potrzeba takich impulsów". Siemoniak o powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 08:29
- Spodziewałem się, że będzie to duże wydarzenie, ale nie, że wzbudzi tak skrajne emocje. Jak widać, polskiej polityce potrzeba takich impulsów. Przez ostatnie miesiące brakowało kogoś po opozycyjnej stronie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej. Podczas Rady Krajowej PO Donald Tusk ogłosił swój powrót do polskiej polityki "na sto procent". - Tak wracam. Trochę czekaliście - poinformował. Zapowiedział też walkę z PiS.
rozwiń zwiń