"Ta inwestycja nie służy solidarności energetycznej, narusza kwestie bezpieczeństwa". Halicki o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 08:59
– Mamy jasne stanowisko Parlamentu Europejskiego, nawet jeśli zostanie wybudowany w 100 proc., to nie powinien funkcjonować – powiedział w Trójce o Nord Stream 2 Andrzej Halicki, europoseł PO.

– Ta inwestycja nie służy solidarności energetycznej, narusza kwestie bezpieczeństwa państw członkowskich, myślę o państwach regionu wschodniego – powiedział o budowie gazociągu Nord Stream 2 europoseł Platformy Obywatelskiej.

Gość Programu 3 Polskiego Radia zaznaczył, że stanowisko Parlamentu Europejskiego w tej sprawie jest jasne. – Nawet jeśli zostanie wybudowany w 100 proc., to nie powinien funkcjonować, jest możliwe zamrożenie tej inwestycji i takie jest oczekiwanie polityczne – ocenił polityk.


Posłuchaj
14:47 Trojka Salon polityczny Trojki 2021_07_26-08-45-18.mp3 Andrzej Halicki: Nord Stream 2 nie służy solidarności energetycznej (Salon polityczny Trójki)

 

Andrzej Halicki powiedział, że "nie jest winą PE, że doszło do porozumienia USA-Niemcy, to jest też kwestia naszej słabości". – Warto wrócić do dobrych relacji polsko-amerykańskich – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość:
 Andrzej Halicki (europoseł PO)
Data emisji: 26.07.2021
Godzina emisji:
 8.45

pg/kr

Czytaj także

Doradca Departamentu Stanu USA z wizytą w Warszawie. Głównym tematem rozmów sprawa Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:19
Ambasada USA poinformowała, że doradca Departamentu Stanu Derek Chollet spotkał się z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotrem Naimskim i wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo energetyczne Polski związane z Nord Stream 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Dziambor: Nord Stream 2 uderza w naszą suwerenność

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 09:17
– Nord Stream 2 to polityczny pakt Niemiec oraz Rosji, który spowoduje, że państwa Europy będą ich zakładnikami i to odbywa się przy zgodzie USA – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Artur Dziambor, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor PISM o porozumieniu ws. Nord Stream 2: przypomina najgorsze tradycje historyczne

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 20:52
- Amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie Nord Stream 2 traktuje przedmiotowo Ukrainę, realizuje interesy rosyjskie i przypomina najgorsze historyczne tradycje decydowania o państwach trzecich bez ich udziału - ocenił dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski.
rozwiń zwiń