X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystko wróci do punktu wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 09:17
Adam Struzik (PSL): System dotowania partii politycznych musi być jasny i klarowny. Musi też uniemożliwiać ich finansowanie pod stołem.
Audio

Senat poprał propozycję Platformy Obywatelskiej i zdecydował wczoraj o zmniejszeniu o połowę dotacji budżetowych dla partii politycznych. Teraz projekt ustawy ponownie wróci do Sejmu. Adam Struzik, marszałek sejmiku mazowieckiego, (PSL), ocenił dyskusję na ten temat jako chocholi taniec i grę pozorów.

 - To gra pozorów, która  polega na tym, żeby dać tak daleko idące propozycje, które będą nie do przyjęcia. Skończy się to na tym, że wszystko wrócił do punktu wyjścia, czyli pozostanie bez żadnym zmian – ocenił.    

Struzik powiedział, że nie dziwi się posłom nowego klubu PJN, którzy popierają zmiany, ponieważ odchodząc z PiS stracili źródło finansowania i teraz są zainteresowani osłabieniem innych ugrupowań. – Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – stwierdził.

Jego zdaniem finansowanie partii politycznych powinno być stabilne. Przypomniał, że przed laty parlament pozbawił partie możliwości korzystania z majątku, który wcześniej zgromadziły i PSL dużo na tym straciło. W zamian partie otrzymały dotacje państwowe. Teraz Platforma chce zrezygnować z tych dotacji.

- To musi być system jasny i klarowny. Musi też uniemożliwiać finansowanie partii politycznych pod stołem – powiedział. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby proporcjonalna redukcja dotacji. Obcięcie dotacji o połowę nazwał  działaniem nieracjonalnym i populistycznym.   

Struzik potwierdził, że PSL jest zainteresowane koalicją z Platformą także po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych aż do roku 2015.

– Koalicja jest stabilna i jest wartością dla Polski – stwierdził. Dodał, że nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby skracać kadencję parlamentu. Wybory parlamentarne powinny się odbyć się na jesieni, w konstytucyjnym terminie i w niczym nie zagrozi to naszej prezydencji w Unii Europejskiej.

Struzik ocenił też sytuację w PKP. Jego zdaniem polskie koleje działają źle, ponieważ doszło do dużej deregulacji rynku. Poza tym dochodzi do konfliktów pomiędzy przewoźnikami i właścicielami infrastruktury czyli torów kolejowych i energii elektrycznej. – Na to nałożyła się zima i nowy rozkład jazdy, no i mamy totalny bałagan - stwierdził.

Aby wysłuchać całej rozmowy "Wszystko wróci do punku  wyjścia”, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

PO, PiS i PSL dostaną dodatkowe 9 mln

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 06:10
W przyszłym roku Platforma Obywatelska dostanie ponad 3 mln zł więcej, Prawo i Sprawiedliwość prawie 3 mln, a Polskie Stronnictwo Ludowe milion 200 tys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepiej z Platformą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 09:11
Adam Struzik (PSL): W ciągu ostatnich 12 lat tworzyliśmy koalicje z SLD, PiS i PO. Z tych trzech najspokojniejsza i najbardziej konstruktywna była ta z Platformą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem z partyjną kasą

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 16:30
Propozycja ograniczenia finansowanie partii politycznych z budżetu państwa, z którą wyszła Platforma Obywatelska wzbudziła burzę dyskusji.
rozwiń zwiń