Adam Bielan: eurokratom nie podobają się konserwatywne rządy w naszym kraju

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 09:02
– Polska jest ciągle na cenzurowanym, nie ze względu na reformy, które wprowadza, tylko ze względu na konserwatywny rząd, który nie podoba się wielu eurokratom – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan, eurodeputowany, prezes Partii Republikańskiej.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" pytany był o sytuację w Partii Republikańskiej oraz o stosunek do Zjednoczonej Prawicy. – W Partii Republikańskiej jesteśmy drużyną. Nie gramy tylko na lidera. O stanowiskach w rządzie decydujemy wspólnie. Wytypowaliśmy do rządu Michała Cieślaka oraz Kamila Bortniczuka – przekazał Bielan. 

Kaczyński flagi 1200 forum.jpg
"To bzdura, wymyślona przez opozycję". Prezes PiS stanowczo o polexicie

– Uważam, że warto, aby istniało osobno Ministerstwo Sportu i Turystyki, tak jak to było w latach 2007-20019. (...) Mamy w tej chwili 11 parlamentarzystów: 10 posłów i 1 senatora. Dla nas najważniejsze jest, by zapewnić stabilną większość dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Po usunięciu Jarosława Gowina wielu mówiło o upadku rządu, ale nic takiego się nie stało – podkreślił prezes Partii Republikańskiej.


Posłuchaj
13:24 PR3 2021_10_18-08-44-51-Salon_polityczny_Trojki.mp3 Adam Bielan: przeprosiny Tuska to kpina. Debata nie ma teraz sensu, nie mamy kampanii wyborczej. (Salon Polityczny Trójki)

 

Polska na cenzurowanym w UE

Adam Bielan pytany o zapowiedź likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN stwierdził, że "Polska jest ciągle na cenzurowanym, nie ze względu na reformy, które wprowadza, tylko ze względu na konserwatywny rząd, który nie podoba się wielu eurokratom, czyli urzędnikom unijnym, KE czy TSUE". – Chcą oni rozmaitymi metodami doprowadzić do zmiany rządu w naszym kraju – dodał eurodeputowany. 

We wtorek rano w Parlamencie Europejskim szef rządu weźmie udział w debacie o praworządności w Polsce. Będzie w niej uczestniczyć także szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

– W PE dominuje opcja lewicowo-liberalna. Nie wierzę, aby premier Morawiecki był w stanie – tak mocno zaangażowanych emocjonalnie polityków – przekonać. Jednak cieszę się, że tak mocne słowa wybrzmią na forum Parlamentu Europejskiego. Z całą pewnością racja leży po naszej stronie – podsumował Bielan.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (Partia Republikańska)
Data emisji: 18.10.2021
Godzina emisji: 8.45

as/kr

Czytaj także

Sawicki: rząd powinien wystąpić do KE o współfinansowanie budowy zapory na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:51
– My bronimy całego obszaru Schengen, całego obszaru UE. Nie ma żadnej potrzeby, żebyśmy inwestowali w tę granicę tylko z własnych środków – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy zakończy się proces zmian w rządzie? Rzecznik rządu podał możliwy termin

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:42
- O decyzjach w sprawie zmian w rządzie będziemy informować, gdy zostaną one podjęte. Spodziewam się, że ten proces powinien zakończyć się w przyszłym tygodniu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że mowa jedynie o kilku korektach oraz uzupełnieniu wakatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Im szybciej uda się wzmocnić zabezpieczenia, tym lepiej". Poboży o budowie muru przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:31
- Polacy popierają kierunek zabezpieczenia granicy, który został zaproponowany przez rząd PiS – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.
rozwiń zwiń