Marsz Niepodległości uznany za zgromadzenie cykliczne. Kierwiński: skandaliczna decyzja wojewody

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 09:30
– Ten marsz od wielu lat jest tak naprawdę miejscem, gdzie głoszone są skandaliczne hasła, i on nie ma nic wspólnego z celebrowaniem, ze świętowaniem naszej niepodległości – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO.

W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował o podpisaniu decyzji o rejestracji zgromadzenia cyklicznego "Marsz Niepodległości". Decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. W ubiegłym tygodniu media informowały o zgłoszeniu przez osobę prywatną innego zgromadzenia na trasie i w terminie, gdy w Warszawie cyklicznie odbywał się Marsz Niepodległości – w przypadku braku uznania marszu za imprezę cykliczną zgłoszone wcześniej wydarzenie miałoby nad nim pierwszeństwo.

Posłuchaj
12:57 [ PR3]PR3 (mp3) 26 październik 2021 08_44_54_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: Marsz Niepodległości nie ma nic wspólnego ze świętowaniem niepodległości (Salon polityczny Trójki)

 To skandaliczna decyzja wojewody, kolejne wsparcie dla środowisk skrajnych  stwierdził Marcin Kierwiński.  Ten marsz od wielu lat jest tak naprawdę miejscem, gdzie głoszone są skandaliczne hasła, i on nie ma nic wspólnego z celebrowaniem, ze świętowaniem naszej niepodległości  dodał poseł PO.

Marsz Niepodległości shutterstock 1200.jpg
Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy? Jest decyzja wojewody mazowieckiego

Gość Trójki wskazywał, że "po raz kolejny administracja rządu PiS robi gest wobec środowisk skrajnych".  Ja mam wrażenie, że to jest tak, że PiS im na wiele pozwala,w zamian za to te środowiska skrajne często występują w charakterze bojówek PiS  powiedział Marcin Kierwiński.

Czytaj także:

Poseł przypomniał, że podczas Marszu Niepodległości spalono mieszkanie, zaproszono też na imprezę włoskich neofaszystów. Jego zdaniem jeśli polskie państwo nie będzie potrafiło przeciwstawić się agresji w życiu społecznym i zareagować na ludzi pokroju pana Bąkiewicza, to "będziemy mieć gigantyczny problem".  A dziś władza z panem Bąkiewiczem flirtuje, dziś władza pana Bąkiewicza dotuje  stwierdził.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Kierwiński (poseł PO)
Data emisji: 26.10.2021
Godzina emisji: 8.45

fc

Czytaj także

"Nie da się zdelegalizować patriotyzmu". Narodowcy odpowiadają prezydentowi Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 08:00
Władze Warszawy i środowiska liberalne znów chcą przeszkodzić w organizacji Marszu Niepodległości. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski zapowiedział działania mające na celu wyeliminowanie stowarzyszenia z przestrzeni publicznej. - Wszystkie kruczki prawne i rzucanie kłód pod nogi przez pana Trzaskowskiego nie przeszkodzi Polakom w świętowaniu niepodległości 11 listopada - komentuje rzecznik Marszu Niepodległości Witold Tumanowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bronimy tu polskiej suwerenności". Robert Bąkiewicz o manifestacji pod TSUE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:21
W piątkowej manifestacji przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność", wzięli też udział przedstawiciele środowisk związanych z Marszem Niepodległości. - Bronimy tu polskiej suwerenności - powiedział prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.
rozwiń zwiń