X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Związki partnerskie "jeszcze w tej kadencji"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 08:15
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania chce, by uchwalono ustawę o związkach partnerskich. Prace nad nią Sejm zaczął tuż przed wakacjami.
Audio
  • Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w Salonie politycznym Trójki,
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w "Salonie politycznym Trójki",

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz mówiła w "Salonie Politycznym Trójki", że będzie wspierać tę ustawę na jej ścieżce legislacyjnej. Jej zdaniem, dużo łatwiejsza z punktu widzenia prawa byłaby możliwość wprowadzenia legalności związków homoseksualnych. To rozwiązanie napotyka jednak opór.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce, by Sejm pracował nad nowym projektem ustawy o związkach partnerskich. Jej zdaniem, ten zaproponowany przed wakacjami, choć szedł w dobrym kierunku, miał sporo "błędów i niedociągnięć". W opinii pełnomocnik, jeżeli zostaną one usunięte, prace nad projektem przebiegną sprawnie. Jeżeli tak się nie stanie, polityków czeka "długa i burzliwa dyskusja" - mówiła Kozłowska-Rajewicz.

Projekt ustawy o związkach partnerskich złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD chciało, by pary homo- oraz heteroseksualne mogły zarejestrować związek u notariusza. To dawałoby im prawo do dziedziczenia po sobie oraz wspólnego rozliczania się z podatków. Przedstawiciele Ruchu Palikota zapowiadali, że jednym z pierwszych projektów , które złożą w Sejmie, będzie ustawa o związkach partnerskich.

IAR

Zobacz więcej na temat: IAR Sojusz Lewicy Demokratycznej

Czytaj także

Mało pań na kierowniczych funkcjach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 16:20
W zarządach ponad 400 firm notowanych na warszawskiej giełdzie jest zaledwie sześć procent kobiet. Tylko w 26 szefami są panie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobietom trudniej o pracę - potwierdzają badania

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 08:10
Na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę kobieta ma mniejsze szanse niż mężczyzna - wynika z międzynarodowego badania firmy Ranstad "Monitor rynku pracy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieważne, ile kobiet w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 10:07
Igor Janke ("Rzeczpospolita" i Salon24): Dyskusja o tym, ile będzie pań w rządzie, czy Donald Tusk szuka mężczyzn, czy kobiet, jest dla mnie absurdalna.
rozwiń zwiń