Rafał Grupiński: Platforma nie jest bez grzechu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 08:35
Bez wątpienia młodzi ludzie mają do nas pretensje o ACTA - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PO.
Audio
Rafał Grupiński
Rafał GrupińskiFoto: Fot.: Polskie Radio

Rafał Grupiński mówił w Salonie Politycznym Trójki o spotkaniu klubu parlamentarnego PO w Jachrance, które miało miejsce w weekend. - To była dyskusja bardzo ciekawa, szczególnie dla naszych nowych parlamentarzystów - przyznał.

Grupiński przyznał, że po ubiegłotygodniowych protestach, nie będzie żadnych dymisji w rządzie, ale członkowie klubu parlamentarnego zrobili swoisty rachunek sumienia i podsumowali błędy w postępowaniu w sprawach ustawy refundacyjnej i ACTA. 

- Kwestie informacji muszą zostać poprawione - zaznaczył. - Trzeba z wyprzedzeniem informować, co jest najważniejsze w danym akcie prawnym, zanim powstaną mity - powiedział.

Po ubiegłotygodniowych protestach, PO odnotowała poważne spadki w sondażach - niektóre pokazują nawet 17 pkt. proc. niższe poparcie. Rafał Grupiński uważa, że nie można przykładać do tych badań zbyt dużej wagi. - Bez wątpienia młodzi ludzie mają do nas pretensje o ACTA - przyznał jednak.

Czy Polska ratyfikuje ACTA?

- Mamy dużo czasu, żeby to teraz przedyskutować - powiedział Rafał Grupiński i przyznał, że w klubie nie ma jeszcze jednoznacznej decyzji co do ratyfikacji. - Musimy jednak o to dbać, żeby żyć w kraju, w którym nie kradnie się własności intelektualnej bezkarnie, natomiast musimy też bronić wolności w Internecie - powiedział. 

wit

Zobacz więcej na temat: cenzura protest acta POLSKA

Czytaj także

Warto wsłuchiwać się w to, co mówi ulica

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 08:30
Prof. Jacek Kurzępa (socjolog): Młodzi nie mogą być bierni wobec sytuacji, które ich bardzo dotykają, to jest pewne preludium. Nastroje rewolucyjne nie powstają z niczego...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest przeciw ACTA. "Rząd się sprzedał"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 20:00
Ok. 100 osób protestowało przed Stadionem Narodowym w Warszawie przeciw porozumieniu ACTA. Manifestacja odbywała się tuż przed oficjalnym otwarciem obiektu.
rozwiń zwiń