Czy państwo ma zarządzać piłką nożną?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 09:00
Specustawa dla piłki nożnej – to aberracja mówi Julia Pitera. Jej zdaniem takie rozwiązanie mogłoby być niezgodne z konstytucją.
Audio
Julia Pitera
Julia PiteraFoto: Polskie Radio

Specustawa miałaby umożliwiać sponsorom zwolnienie z podatków. Jednak Julia Pitera jest przeciw wyłączeniu piłki nożnej z szeregu innych dyscyplin. Argumentuje, że według niektórych sportem narodowym powinny być skoki narciarskie albo piłka ręczna.  W jej ocenie takie  regulacje prawne powinny być całościowe. – Czy państwo ma zarządzać piłką nożną? – pytała Julia Pitera.

Co zatem zrobić z PZPN? – To problem, dopóki działacze nie uznają, że bardziej istotna jest reputacja sportu i będą przedkładali swoje zarobki i profity, tak długo sytuacja będzie trwała – przyznała Julia Pitera. Tymczasem, póki nie stwierdzi się naruszenia prawa, tak długo państwo nie może wkroczyć na to pole – przyznała.

Julia Pitera skrytykowała ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który  promował swoją osobę, występując w klipach o polityce rolnej. - Bardzo mi się to nie podoba – powiedziała. Uważa, że to co zrobił Sawicki jest absolutnie niedopuszczalne. Ma nadzieję, że skoro incydent został generalnie potępiony przez wszystkich – już więcej nic podobnego się nie powtórzy.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

agkm